ERHÜRMAN: “BU FOTOĞRAF, YÖNETİM BECERİSİNİN KARNESİ”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Sağlık Bakanlığı’nın Cumhurbaşkanlığı’na sunduğu rapor ve güneyde çalışan vatandaşlarla ilgili paylaşımda bulundu.

ERHÜRMAN: “BU FOTOĞRAF, YÖNETİM BECERİSİNİN KARNESİ”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, güneyde çalışan bazı işçilerin ‘geri dönmemek’ üzere sınır kapılarından geçişinde objektiflere takılan karenin, bu süreçteki yönetim becerisinin karnesi olarak geride kalacağını kaydetti.

Erhürman’ın açıklaması şöyle:

“Ülkenin kapalı kaldığı dönemlerde devlet onlara bir kuruş destek vermiyor. Ortada bir rapor yokken 8'inde işlerine dönebilecekleri söyleniyor ama sonrasında da bunun için gerekli olan rapor Cumhurbaşkanlığı'na sunulmuyor. "Bilim kurulları"nın görüşünü bekliyorlar. Uygun görülmedi deniyor. Toplantıda bulunan iki üye yalanlıyor, Bakanlık yanıt vermiyor, sonuç değişmiyor.

Sağlık Bakanı Meclis'te Cumhurbaşkanı'na kitapçık sunacağız diyor, dün Cumhurbaşkanı kendisine iki buçuk sayfalık bir rapor geldiğini bunu ciddi bulmadığını açıklıyor. Ve güneyde çalışan yüzlerce işçi işlerine gidemezken dün az sayıda işçi işini kaybetmemek için kapılar açılana kadar geri dönmemek kaydıyla güneye geçiyor. Geride bu fotoğraf kalıyor. Bu süreçteki yönetim becerisinin karnesi olarak...”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER