ERHÜRMAN: “ 2019’U MUTLU, MÜREFFEH, SAĞLIKLI VE SORUNSUZ BİR YIL OLMASI DİLEĞİYLE KARŞILIYORUZ”

ERHÜRMAN: “ 2019’U MUTLU, MÜREFFEH, SAĞLIKLI VE SORUNSUZ BİR YIL OLMASI DİLEĞİYLE KARŞILIYORUZ”

“KIBRIS TÜRK HALKI ÇOK DAHA ZOR KOŞULLARI, DAYANIŞMA, ÖZVERİ VE ‘BİZ’ OLMA BİLİNCİYLE AŞMAYI BAŞARDI. BUGÜN YAŞANAN SIKINTILARI DA EL BİRLİĞİYLE AŞACAĞIMIZDAN HİÇ KUŞKUMUZ YOK”

“ADİL VE KALICI BİR ÇÖZÜME ULAŞILMASI İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDERKEN, DİĞER YANDAN DA HALKIMIZIN HAK ETTİĞİ KOŞULLARDA YAŞAYABİLMESİNİN SAĞLANMASI İÇİN ADIMLARI HIZLA ATACAĞIZ” 

Başbakan Tufan Erhürman, 2018’in mutlulukla anılacak bir yıl olmadığını kaydederek,  “2019’u mutlu, müreffeh, sağlıklı ve sorunsuz bir yıl olması dileğiyle karşılıyoruz. Yeni yılın tüm halkımıza sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim” dedi.

Kıbrıs Türk halkının çok daha zor koşulları, dayanışma, özveri ve “biz” olma bilinciyle aşmayı başardığını belirten Erhürman, “Bugün yaşanan sıkıntıları da el birliğiyle aşacağımızdan hiç kuşkumuz yok” açıklamasında bulundu.

Başbakan, “Bir yandan, en kısa zamanda adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılması için çalışmaya devam ederken, diğer yandan da gerek çözümün öncesinde, gerekse çözümün sonrasında halkımızın hak ettiği koşullarda yaşayabilmesinin sağlanması için sosyal ve ekonomik kalkınma alanındaki adımları hızla atacağız” dedi.

Başbakan Tufan Erhürman’ın yeni yıl mesajı şöyle:

“2018 yılı, yaşadığımız ekonomik sıkıntılar, sel felaketi ve kaybettiğimiz canlar dolayısıyla mutlulukla anacağımız bir yıl olmadı.  

2019’u, halkımız için 2018’e kıyasla çok daha mutlu, müreffeh, sağlıklı ve sorunsuz bir yıl olması dileğiyle karşılıyoruz. 

  

Bunun için yeni yılda çok daha fazla çalışacağız. Doğru alanlarda, doğru yöntemlerle, daha kaliteli ve planlı bir biçimde daha fazla üretmek, yurttaşlarımız için daha fazla ve nitelikli istihdam alanı yaratmak, bu topraklara adaleti hakim kılmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz.

Sosyal ve ekonomik kalkınma konusundaki mücadelemiz Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda onurlu bir biçimde var olma mücadelesinin çok önemli bir unsurudur. 

Onun içindir ki bir yandan, en kısa zamanda adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılması için çalışmaya devam ederken, diğer yandan da gerek çözümün öncesinde, gerekse çözümün sonrasında halkımızın hak ettiği koşullarda yaşayabilmesinin sağlanması için sosyal ve ekonomik kalkınma alanındaki adımları hızla atacağız.

Kıbrıs Türk halkı çok daha zor koşulları, dayanışma, özveri ve ‘biz’ olma bilinciyle aşmayı başarmıştır. Bugün yaşanan sıkıntıları da el birliğiyle aşacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur. 

2019 yılının tüm halkımıza sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER