Denktaş’tan “Askeri Törenler Kaldırılsın” Önerisi

"Cadılar Bayramı'nı kutlayanlar törene katılan halktan fazla"

Denktaş’tan “Askeri Törenler Kaldırılsın” Önerisi

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, “halkın giderek devletten soğutulmasına neden olan birçok sıkıntı yanında, törensel etkinliklerin yarattığı trafik karmaşasının artık halkın öfkesini üst düzeye çıkartmaya başladığını” söyledi.

DP Genel Başkanı Denktaş, yaptığı yazılı açıklamada, devletin 29. kuruluş yıldönümünü kutlama etkinlikleri çerçevesinde başlayan provalar nedeniyle “eksik olsun bu devlet” sözlerine tanık olmanın kendisini üzdüğünü bildirdi.

Denktaş, gelinen noktada bayramların kutlama yöntemlerinin ele alınması ve değiştirilmesi zamanının geldiğini ifade etti.

“TÖRENLER ARTIK MAKSADINA HİZMET EDEMEZ DURUMA GELDİ”
Askeri tören provalarının halka çektirdiği eziyetten, askeri yetkililerin de şikayetçi olduğunu söyleyen Denktaş, “Dosta güven, düşmana korku” mantığı ile yapılan bu törenlerin, şimdiki ortamda artık maksadına hizmet edemez durumda geldiğini savundu ve “böyle gelmiş böyle gider” mantığından sıyrılmak gerektiğini bildirdi.

Denktaş “15 Kasım, insanımızın neşeyle kutladığı; sportif ve sosyal etkinliklerin yapıldığı; gençlerimizin yaratıcı özgün fikirleriyle özgürce kutlanan bir bayram haline getirilmelidir. KKTC’nin ilan saatinde en ufak birimlerde dahi insanımız gönüllülük çerçevesinde bir araya gelerek saygısını sunduğu; günün geriye kalanında eğlenerek Devlete sahip çıktığı; çeşitli seminerlerle gençlerimizin bilinçlendiği bir ortam yaratmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

“‘CADILAR BAYRAMINI’ KUTLAYANLAR TÖRENE KATILAN HALKTAN FAZLA”
“Cadılar Bayramı” diyerek gençlerin düzenlediği eğlencelere katılan gençlerin, KKTC’nin ilanı için yapılan törenlere katılan halktan sayıca fazla olduğu görüşünü dile getiren Denktaş, bu konuyu ciddi olarak ele almanın gereğine işaret etti.

Denktaş açıklamasını şöyle tamamladı:
“Tabu olarak görülen bu konuyu gündeme getirmemizle birlikte, üstümüze yöneltilecek art niyetli düşünce sahiplerine bakmaksızın, bu devlete gerçek anlamda inanan bir parti olarak, halkımızın hislerine tercüman olduğumuz inancı ile KKTC’mizin 29. Yılını kutlar, gelecek yıllarda çok daha mutlu ve devlete çok daha sahip çıkan, ‘İşte benim Devletim’ dediğimiz bir ortamda sonsuza dek kutlamalarımızı devam ettirme dileğimizi yineleriz.”

tak

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2012, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER