DENKTAŞ VE DÜRÜST SEYRÜSEFER KONUSUNU ELE ALDI

Denktaş, yollarda kayıtsız çok sayıda araç olduğunu söyleyerek, akaryakıt üzerinden kayıt dışılığın önlenmesi konusunun detaylı bir şekilde görüşüleceğini kaydetti.

     DENKTAŞ VE DÜRÜST SEYRÜSEFER KONUSUNU ELE ALDI

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, ilgili devlet daireleri ve kurumlardan yetkililerle bugün seyrüsefer konusunda toplantı yaptı.

Maliye Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda, seyrüsefere ilişkin, kayıtsız araçların kayıt altına alınması, devletin gelir kaybının önlenmesi, bürokrasinin ortadan kaldırılması hedefiyle çalışma yapılacak.

DENKTAŞ

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, yollarda kayıtsız çok sayıda araç olduğunu söyleyerek, akaryakıt üzerinden kayıt dışılığın önlenmesi konusunun detaylı bir şekilde görüşüleceğini kaydetti.

Denktaş, bu çalışmanın başarılı olmasıyla devletin gelir kaybının ortadan kaldırılacağını ifade etti.

Amaçlananın af olmadığına vurgu yapan Denktaş, görevini yerine getirenlerin cezalandırılması şeklinde bir uygulama olmayacağını söyledi.

DÜRÜST

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst de seyrüsefer konusunda kimseyi mağdur etmeyecek bir formül üzerine çalışılacağını belirtti.

Dürüst, akaryakıt üzerinden yapılacak çalışma ile soruna köklü bir çözüm bulmak istediklerini ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2016, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER