CTP 45. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLAYACAK

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), 45’inci kuruluş yıldönümünü etkinliklerle kutluyor.

     CTP 45. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLAYACAK

CTP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, “Federal bir Kıbrıs için kurulduğu günden bu yana mücadelesini sürdüren CTP”, bir hafta sürecek 45. yıl etkinliklerini “Bize inanmak gerek” konseptiyle düzenleyecek.

 

45. yıl kutlamaları 21 Aralık Pazartesi günü başlayacak. Etkinlikler, 28 Aralık Pazartesi’ne kadar devam edecek.

 

Etkinlikler ilk olarak “45. Yıl Fotoğraf Sergisi” ile başlayacak. CTP’nin 45 yıllık mücadelesini simgeleyen fotoğraflar, 21 Aralık Pazartesi gecesi saat 19.30’da Naci Talat Vakfı’nda sergilenecek.

 

Sanatçı Aşık Mene’nin, CTP’nin efsanevi genel sekreteri Naci Talat’ı anlatan resmi de ilk kez bu sergide sergilenecek.

 

Etkinlikler kapsamında 22 Aralık Salı günü saat 19.30’da CTP Güzelyurt İlçe binasında “Kıbrıs Sorunu” konulu panel düzenlenecek. Panelde, Rum eski hükümet sözcüsü ve AKEL Polit Büro Üyesi Stefanos Stefonou ve CTP Güzelyurt milletvekili Armağan Candan konuşmacı olacak.

 

23 Aralık Çarşamba 19.30’da Girne Dome Otel’de “Ortadoğu, Rusya-Türkiye İlişkileri-Kıbrıs” konulu panel düzenlenecek. Ortadoğu’da yaşananların ele alınacağı panelde Nur Köprülü, Ali Dayıoğlu ve Muhittin Tolga Özsağlam konuşacak.

 

CTP’nin 45. yıl etkinlikleri, 25 Aralık Cuma günü saat 19.30’da Lefkoşa İlçesi’nin Naci Talat Vakfı’nda düzenleyeceği Grup Okyanus’un konseriyle devam edecek.

 

25 Aralık Cuma günü ayrıca Gazimağusa’da panel düzenlenecek. “Çözüm ve Yeniden Yakınlaşma Sürecinde Sivil Toplum Örgütlerinin Rolü ve Siyasal Partilerden Beklentiler” konulu panelde MAGEM’den Mertkan Hamit, Mağusa Suriçi Derneği’nden Rifat Yalınç ve Mağusa İnisiyatifi’nden Mustafa Öngün konuşmacı olarak yer alacak.

 

Etkinlik, Mağusa Kültür Merkezi’nde olacak ve saat 19.00’da başlayacak.

 

28 Aralık Pazartesi akşamı saat 19.00’da ise Hidden Garden’da düzenlenecek resepsiyonla CTP 45. yaşını kutlayacak.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER