Ataoğlu: "Yasada ihbarlar için irtibat numarasına yer verilmedi"

Mecliste söz alan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, yasada ihbarlar için irtibat numarasına yer verilmediği eleştirisinde bulundu.

Ataoğlu: "Yasada ihbarlar için irtibat numarasına yer verilmedi"

“Bulaşıcı Hastalıklar Yasa Önerisi”, Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’ndan oybirliğiyle geçti.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay başkanlığında saat 11.00’de başlayan toplantısında, yasa önerisinin üçüncü ve son görüşmesi yapıldı.

Mecliste söz alan Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, yasanın denetim ve caydırıcılık noktasında önemli olduğunu ancak vatandaşların da göreceği açığı bildirebileceği bir telefon numarasına ihtiyaç duyulduğunu, bunun yasada belirtilmediğini söyledi.

Ataoğlu, yasada yerel yönetimlere verilen yetkinin Bakanlar Kuruluna aktarıldığı ve ihbarlar için irtibat numarasına yer verilmediği eleştirisinde bulundu.

Son dönemde yapılan 500 kişilik istihdamın, sağlığa yönelik kullanılması çağrısında bulunan Ataoğlu, vatandaşların cezaların yüksek olduğu ve ödeyemeyecekleri şikayetinde bulunduklarını dile getirdi.

Ataoğlu, sıfır vakaya yeniden ulaşılmasıyla, turizm ve eğitimin daha iyi noktalara gelebileceğini, esnafın da bundan olumlu etkileneceğini belirtti.

Ataoğlu'nun konuşmasını dinlemek için tıklayınız >>>

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER