“Abbas Güçlü ile genç bakış” proğramı DAÜ’de gerçekleştirildi

DAÜ’lü öğrenciler Kemal Kılıçdaroğlu’nu terletti

“Abbas Güçlü ile genç bakış” proğramı DAÜ’de gerçekleştirildi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) her hafta Çarşamba gecesini Perşembe gününe bağlayan geceyarısı saatlerinde, Kanal D ekranlarından canlı olarak yayınlanan “Abbas Güçlü İle Genç Bakış” programına ev sahipliği yaptı. 1 Mayıs 2013 tarihinde, saat 24:00’te, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilen programın konuğu Türkiye Cumhuriyeti Ana Muhalefet Partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu idi. Yaklaşık 1500 öğrencinin tüm salonu doldurarak katıldığı söz konusu program Kanal D ekranlarından canlı olarak yayınlandı ve gündeme damgasını vurdu. “Türkiye Gündemi” konusunun ele alındığı programda Kılıçdaroğlu çözüm süreci, yeni anayasa çalışmaları, başkanlık sistemi, işsizlik, CHP’nin parti içi gündemi, Kıbrıs meselesi, tutuklu vekiller gibi birçok konularda öğrencilerden gelen sorulara yanıt verdi. DAÜ’lü öğrencilerin soruları karşısında zaman zaman zor anlar yaşayan Kılıçdaroğlu, usta bir politikacı olarak öğrencilerin sorularının tümünü yanıtlarken, salondaki öğrenciler de Kılıçdaroğlu’na soru sormak için adeta yarıştılar. 

 

Söz konusu programa DAÜ Tanıtım ve Gelişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri, Öğrenci İşleri ve Bilişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa K. Uyguroğlu, Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Derviş Ekşici ile dekan ve öğretim üyeleri de katıldı. Gerçekleştirilen program sonunda katkılarından dolayı Kanal D ekibine Doç. Dr. Uyguroğlu tarafından, Abbas Güçlü ve Kemal Kılıçdaroğlu’na ise Prof. Dr. Nadiri tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Öğrenciler ne dedi?

 

Büşra Tanyıldız (TC)
Ben DAÜ Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Abbas Güçlü ile Genç Bakış programı severek takip ettiğim programlardan biri ve DAÜ’nün biz gençleri böyle bir programla bir araya getirmesinden dolayı son derece memnunum ve DAÜ’ye teşekkürlerimi sunuyorum. DAÜ kendini uluslararası platformlarda da kanıtlamış bir üniversite ve bu tarz programların devamının geleceğini umuyorum.

 

Tufan Zubi (TC)
Ben Hukuk Fakültesi 2. Sınıf öğrencisiyim. Öncelikle burada olmaktan dolayı çok memnunum. DAÜ’nün bize bu tarz bir fırsat sunması çok önemli. Çok ciddi bir organizasyon. Kesinlikle biz gençlere yeni bakış açıları kazandıracağına inanıyorum.

 

Rüveyda Fırıncıoğulları (TC)
Birçok üniversitede gerçekleşen bu organizasyonun DAÜ’de de gerçekleştirilmesi bizler için çok önemli. DAÜ birçok üniversiteden çok daha iyi kalitede eğitim veren bir üniversite. Abbas Güçlü ile Genç Bakış programının DAÜ’de gerçekleştirilmesinden dolayı da son derece memnunum.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2013, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER