Hükümetin donmuş kuzu eti ithaline izin vermesi üzerine Hayvancılar Birliği ve Kasaplar Birliği'nin tepki göstermesi üzerine Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman da, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Tufan Erhurman Kibris Turk Halkinin Yoksullasmasi Yoklasmasi Kaderimiz Falan Degil H8998 689D0Hükümetin kuzu eti fiyatlarının 550 TL'yi geçmeyeceği açıklamalarının ardından bir buçuk ay zaman geçtiğini ifade eden Erhürman,  "Ortalık allem gallem oldu. "Hükumet" koyduğu “narh”ı bile uygulayamadı." dedi.

Erhürman, bunun ardından et ithali konusunda alınan karara da hem Kasaplar Birliği hem de Hayvancılar Birliğinin karşı çıktığına işaret ederek, "Sorunu çözme başarısı yok ama kabul etmek gerekir ki birbirleriyle mücadele ettiği düşünülen kasaplarla hayvancıları bir karara karşı olmak noktasında birleştirebilmek de büyük bir başarı!" ifadelerini kullandı. Erhürman, "O koltuklarda oturdukça çözüm değil sorun üretmeye devam edecekler!" dedi.

Erhürman'ın açıklamaları şöyle:

Bayramdan önce bu fotoğrafın üzerinde şunlar yazıyordu: “Hükumetten bayram müjdesi: Kuzu eti fiyatı 550 TL’yi geçmeyecek”…

Üzerinden bir buçuk ay geçti. Ortalık allem gallem oldu. "Hükumet" koyduğu “narh”ı bile uygulayamadı.

Şimdi yeni bir karar açıkladı "hükumet". Donmuş et ithal edilecekmiş. O kadar “yerinde” bir karar ki hem Kasaplar Birliği hem de Hayvan Üreticileri Birliği karşı.

Dinçyürek: Güzelyurt Devlet Hastanesi ihale süreci başladı Dinçyürek: Güzelyurt Devlet Hastanesi ihale süreci başladı

Sorunu çözme başarısı yok ama kabul etmek gerekir ki birbirleriyle mücadele ettiği düşünülen kasaplarla hayvancıları bir karara karşı olmak noktasında birleştirebilmek de büyük bir başarı!

O koltuklarda oturdukça çözüm değil sorun üretmeye devam edecekler! O nedenledir ki yalnızca et sorunuyla ilgili değil, bu ülkenin tüm sorunlarıyla ilgili olarak gitmelerinden başka çözüm yok!