Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Kıbrıs Türk Triatlon Federasyon ekibini kabul ederek, federasyonun 2024 yılında yapmayı hedefledikleri projeleri ile ilgili bilgi aldı.

Kabulde bir konuşma gerçekleştiren Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu, Triatlon Federasyonu’nun faaliyetlerini takip ettiklerini özellikle altyapı ve okul sporları alanında yapılması düşünülen projelere destek vereceklerini belirtti.

Metehan'da korkutan kaza Metehan'da korkutan kaza

Hüseyin Cahitoğlu, “Başbakanlık 2024 yılında spor alanında birçok başarılı organizasyonlara destek verme ve teşvik etme hedefindedir. Başbakanlığın, spor alanında başarıyı hedefleyen birçok çalışması vardır. Başbakanlık  Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu’nun yeni sezonda katılacağı ulusal ve uluslararası organizasyonlarda elinden gelen tüm desteği vermeye çalışacaktır. Yeni sezonda Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu’na başarılar dilerim” dedi.

Triatlon Federasyonu Organizasyon Komitesi Başkanı Sertaç Bozatlı’da kabulde, Federasyon organizasyon komitesi olarak 2024 yılı hedeflerinden ve Triatlon branşı ile ilgili projelerinden bahsederek, “Özelde Triatlon sporuna genelde ise ülke sporuna verdiği katkılar ve destekler için Başbakanımız Ünal Üstel’e ve spordan sorumlu Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu’na teşekkür ederim” şeklinde konuştu.