Lefkoşa’da meydana gelen "hırsızlık" meselesiyle ilgili tutuklanan Salih Kurtoğlu ve ona uyuşturucu verdiği tespit edilen Mehmet Hamuryudan yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarılan zanlı hakkındaki olguları polis memuru Ozan Özder olguları aktardı. Polis memuru, 24 Ocak tarihinde Lefkoşa’da Erdoğan Yıldırım Sokak’ta park halinde bulunan V.M.’ye ait araçtan kulaklık çalan zanlı Salih Kurtoğlu’nun tutuklandıktan sonra üzerinde yapılan aramada yarım uyuşturucu bulunduğunu belirtti.

Tüketiciler Derneği: Kredi kartı harcamalarında komisyon alınması engellenmeli Tüketiciler Derneği: Kredi kartı harcamalarında komisyon alınması engellenmeli

Polis, zanlı Kurtoğlu’nun ifadesinde uyuşturucu maddeyi Mehmet Hamuryudan’dan aldığını söylediğini aktardı. Polis, 29 Ocak tarihinde zanlının tespit edilerek, tutuklandığını, Lefkoşa Surlariçi bölgesindeki evinde arama yapıldığını açıkladı. Polis, yapılan aramada 5 gram uyuşturucu bulduklarını söyledi.

Polis, zanlının ifadesinde uyuşturucu maddeyi 11 Ocak 2024 tarihinde 10 gram olarak, 2 bin 300 TL karşılığında şu anda aranan bir şahıstan aldığını, bir kısmını yalnız, bir kısmını da Kurtoğlu ile birlikte içtiğini itiraf ettiğini açıkladı.

Polis memuru, soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların sabıkaları olmadığını belirterek, teminat talep etti.

Mahkeme, zanlıların 20’er bin TL nakit teminat yatırmaları ve her biri için birer kefilin 300’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.