Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Dt. Ahmet Özant ve Genel Sekreter Dr. Ceyhun Dalkan'ı bakanlıkta kabul etti.

Bakan Dinçyürek, Tabipler Birliği’ne ziyaretleri için teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Bütün meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı'nı bu vesileyle kutlamak isterim. Sizi kendimden ayrı tutmuyorum, çünkü ben bir dönem şu anda temsil ettiğiniz kurumun yönetim kurulunda görevde bulundum, halen üyesiyim, dolayısıyla Tabipler Birliği'nin bir parçasıyım" dedi.

LTB yol çalışması nedeniyle uyardı! LTB yol çalışması nedeniyle uyardı!

DİNÇYÜREK: HEKİMLİK MESELEĞİ TÜM TOPLUMLARDA SAYGI GÖREN BİR MESLEK

Hekimlik mesleğinin hem kurumsal hem bireysel anlamda çağlar boyunca tüm toplumlarda saygı gören bir meslek olduğuna vurgu yapan Bakan Dinçyürek, “Bireysel olarak bu mesleğin icat edilmedi. Var olan saygınlığı ileriye götürmek için hekimler olarak kendi mesleğimize, meslek onurumuza sahip çıkarak, etik değerler içerisinde birbirimize saygı göstererek, hastalarımıza, hasta yakınlarına saygı göstererek, yapacağımız daha üst düzey çalışmalarla toplum içinde var olan saygınlığın daha yukarıya taşınacağına inancım tamdır" şeklinde konuştu.

Bakanlık olarak sağlık hizmetlerinde verimliliği artırmak adına Tabipler Birliği ile iş birliği içerisinde olduklarını belirten Dinçyürek, “Sağlıkla ilgili her konuyu çözümlemek hepimizin ortak paydasıdır. Bu anlayışla, yasa ile kurulan, hekimlerin her türlü çalışma düzenini denetleyen ve düzenleyen Tabipler Birliği ile birlikte çalışmak son derece önemlidir. Bizim çatışacağımız değil, birleşeceğimiz ve güç birliği yaparak ülkedeki sağlık hizmetini ve hekimlik mesleğinin onurunu daha ileriye götürmek ortak hedefimiz olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Son olarak, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayan Bakan Dinçyürek, ziyaretleri için Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği'ne teşekkürlerini iletti.

ÖZANT: BAKANLIK GÖREVİNE BAŞLADIĞINIZ GÜNDEN BERİ İLETİŞİMİMİZ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DEVAM ETMEKTEDİR

Ahmet Özant, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"14 Mart Tıp Bayramı ve tıp haftası içerisindeki etkinliklerimiz ve ziyaretlerimiz içerisinde talep ettiğimiz görüşmemizi kabul ettiğiniz için yönetim kurulu olarak teşekkür ediyoruz. Sağlık bir bütündür kamusu ve özeli yoktur. Sağlık Bakanı olarak bütün hekimlerin bakanısınız. Özel sektörde gerek kamuda görev yapan bütün hekimlerin sorumlu olduğu yer Sağlık Bakanlığıdır. Sorunların çözümüne yönelik Sağlık Bakanlığı ve sizlerle iş birliğimiz ilk günden bu yana en iyi şekilde ilerledi.

Bugün sizlere taleplerimizin olduğu bir dosyayı takdim etmek istiyorum. Bakanlık görevine başladığınız günden beri iletişimimiz güçlü bir şekilde devam etmektedir. İş birliği neticesinde güzel adımlar atacağınıza inanıyorum.”