Uyuşturucu madde tasarrufu: 3 tutuklu

Uyuşturucu madde tasarrufu: 3 tutuklu

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, dün saat 16:00 sıralarında, Mormenekşe’de, M.K.(E-35)’nin kalmakta olduğu ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 100 gram ağırlığında hintkeneviri türü ile yaklaşık 4 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan streç film kağıdı parçası bulunarak emare olarak alınmıştır.

Ayrını gün saat 19:30 sıralarında, Ötüken’de, M.B.(E-38)’nin üzerinde ve kalmakta olduğu ikametgahta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 50 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Öte yandan saat 21:30 sıralarında, Lefkoşa-Gazimağusa Anayolu üzerinde bulunan Yonca Kavşağı’nda, devriye halinde olan bir polis ekibi tarafından, yol içerisinde şüpheli şekilde bir aracın durduğun tespit edilmesi üzerine, bahse konu aracın sürücüsü İ.V.U. (E-35) alıkonularak üzerinde ve bahse konu araçta yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü ile yaklaşık 7 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare olarak alınmıştır.

Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER