“Üretimin daha üst seviyelere ulaşması hedefimizdir”

“Üretimin daha üst seviyelere ulaşması hedefimizdir”

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Üreticimizin toprağından kopmaması, üretimin daha üst seviyelere ulaşması hedefimizdir” ifadelerini kullandı.

Oğuz, Rusya- Ukrayna savaşının olumsuz etkilerinin, Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkede de hissedildiğini özellikle tarım sektöründe girdi maliyetlerinin artmasının, bu olumsuzlukların başında geldiğini belirtti.

Çiftçinin emeği, her bir alın terinin ülkenin kalkınmasında büyük rol oynadığına işaret eden Oğuz, “Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının olumsuz sonuçlarını atlatmadan, Ukrayna’da patlak veren savaş, tarımın ve üretimin yaşamsal önemini bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.

Oğuz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Öte yandan ülkemizin içinde bulunduğu coğrafik konum ve iklim koşulları nedeniyle üreticilerimiz, zor şartlar altında üretimi sürdürmeye çalışmaktadırlar. Bu sıkıntıların aşılması, sorunlara çare bulunması için elimizden gelen desteği vermeye ve üreticimizin yanında durmaya devam edeceğiz.

Kıbrıs Türk toplumu en kötü şartlar altında bile üretimden geri kalmamış, ayakları üzerinde durmayı başarabilmiştir. Çiftçilerimiz bu sıkıntılı dönemi, hem kendi gayretleri hem de devletimizin desteğiyle atlatacaktır.

Üreticimizin toprağından kopmaması, üretimin daha üst seviyelere ulaşması hedefimizdir. Ekmeğini topraktan çıkaran, pek çok zorluk ve engele rağmen tarlasında, bağında, bahçesinde gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm üreticilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlar, bereket dolu günler dilerim”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER