Uluçay: Atatürk’ün aydınlattığı yoldan şaşmadan yürüyeceğiz

Uluçay: Atatürk’ün aydınlattığı yoldan şaşmadan yürüyeceğiz

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında “Atatürk’ün aydınlattığı yoldan şaşmadan yürüyeceğiz” dedi.

Kıbrıs Türk halkının, Türk Milletinin varoluş mücadelesinin en başından bugüne kadar, laik ve hür yaşamın mihenk taşı olan Cumhuriyet rejimi ile birlikte tüm Atatürk İnkılaplarını benimsediğini ve Kıbrıs’ta hayata geçmesi için büyük mücadeleler verdiğine dikkat çeken Uluçay, Türk milletinin şüphesiz, bugün de karşı karşıya olduğu sorunları aynı sadakat, birlik ve beraberlik ruhuyla bertaraf ederek Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağını dile getirdi.

“Atatürk’ün aziz hatırasını saygıyla yad ederim”

Meclis Başkanı’nın 29 Ekim mesajının tam metni:

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük bayram” olarak nitelendirdiği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın hepimize kutlu olmasını diler, Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygıyla yad ederim.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 97 yıl önce bugün büyük mücadeleler ve fedakarlıklar verilerek modern Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Ulu Önder Atatürk, Türkiye Cumhuriyet “mesut, muvaffak ve muzaffer olacaktır” demiş ve muasır medeniyetler seviyesini hedef göstererek Türk Milletine emanet etmiştir.

Türk Milleti de Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplumsal varoluşunun vazgeçilmez bir unsuru olarak benimsemiş ve aradan geçen 97 yılda karşılaştığı sorunların üstesinden Cumhuriyet rejimine olan sadakatiyle üstesinden gelmiştir. Şüphesiz, bugün de karşı karşıya olduğu sorunları aynı sadakat, birlik ve beraberlik ruhuyla bertaraf ederek Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacaktır.

Kıbrıs Türk halkı da, Türk Milletinin varoluş mücadelesinin en başından bugüne kadar, laik ve hür yaşamın mihenk taşı olan Cumhuriyet rejimi ile birlikte tüm Atatürk İnkılaplarını benimsemiş ve Kıbrıs’ta hayata geçmesi için büyük mücadeleler vermiştir.

Bu vesileyle bir kez daha Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının aydınlattığı yoldan şaşmadan yürüyen Cumhuriyet Meclisimiz ve Kıbrıs Türk Halkı adına Türk Ulusu’nun Cumhuriyet Bayramı’nı kutlar, aziz şehitlerimizi saygıyla yad ederim”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER