Tsioutis: Güney'de daha sıkı tedbirlerin uygulanacağı söylentileri gerçeği yansıtmıyor

Tsioutis: Güney'de daha sıkı tedbirlerin uygulanacağı söylentileri gerçeği yansıtmıyor

Rum Bilimsel Danışma Heyeti Başkanı Konstantinos Tsioutis, Güney'de daha sıkı tedbirlerin uygulanması ile ilgili söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Rum Bilimsel Danışma Heyeti (BDH) Başkanı Konstantinos Tsioutis, gerçekleştirilen acil toplantılarda daha sıkı tedbirlerin alınması ile ilgili düşünceler olduğu konusunda son günlerde duyulan söylentilerin gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Tsioutis yaptığı yazılı açıklamada, “Hastanelerdeki durum, Koronavirüs hastalarında ve yeni vakalardaki artış endişelere neden oluyor. Bu nedenle, durumun daha da kötüleşmemesi için, herkesin hem kendilerine karşı hem de başkalarına karşı kişisel sorumluluklarını üstlenmesi gerektiğini anlaması gerekiyor” diye yazdı.

Bunun yanı sıra, Tsioutis bu gece Bilimsel Danışma Heyetinin toplantısının gerçekleştirileceğini duyurarak toplantıda hem epidemiyolojik tablonun hem de önümüzdeki dönemle ilgili önerilerin inceleneceğini ve aynı zamanda "Kutsal Hafta" boyunca kiliselerin faaliyetlerinin inceleneceğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER