“TL’yi basamazsınız, enflasyonu önleyemezsiniz”

“TL’yi basamazsınız, enflasyonu önleyemezsiniz”

Cumhuriyetçi Türk Partisi İskele Milletvekili Biray Hamzaoğulları, “Dipkarpaz Burun Yolu ve Sokakta Ekmek Parasını Kendi Kazanmaya Çalışan İnsanlar” konulu konuşma yaptı.

Dipkarpaz köyünden, buruna kadar yolla ilgili bölge halkının açıklama istediğini dile getiren Hamzaoğulları, Türkiye’de çıkılan ihalede yolun olup, olmadığını sordu.

Yaz sezonuna girildiğini ifade eden Hamzaoğulları, bu konuda ciddi bir açıklama istediğini söyledi. Hamzaoğulları, yolun kış aylarından başlanarak, Mart-Nisan aylarında turizme açık hale gelmesi gerektiği inancında olduğunu belirtti.

Küçük esnafın sosyal sigortasını yatıramadığını ifade eden Hamzaoğulları, çobanlık yapan bir kişinin de sigortasını 6 aydan beridir ödeyemediğini dile getirdi.

Yeni sınır kapıları açılmamasını da eleştiren Hamzaoğulları, “TL’yi basamazsınız, enflasyonu önleyemezsiniz” eleştirisinde de bulundu.

Bu sırada Hamzaoğulları ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu arasında kısa süreli tartışma yaşandı.

Taksicilerin sorunlarına da değinen Hamzaoğulları, hayvancıların ne zaman ödenip, rahatlayacağını sordu. Bu süreçte küçük esnafın düşünülmediğini savunan Hamzaoğulları, artık birikmişlerin harcandığını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER