"Şapkayı önümüze almaya hazır mıyız? Yoksa sin da gulle belki geçer mi diyeceğiz"

"Şapkayı önümüze almaya hazır mıyız? Yoksa sin da gulle belki geçer mi diyeceğiz"

HP Genel Başkanı Yenal Senin, ekonomik krizin daha da ağırlaştığına dikkat çekti ve hem devlet kaynaklarının verimli kullanılması, hem reel sektöre bir yol haritası çizilmesi, hem de reformların bedel ödeme pahasına hayata geçmesinin elzem olduğunu söyledi.

Yenal Senin, “Pek tabi bu adımlar toplumun çeşitli kesimlerinden tepki alacaktır. Ancak ödenecek bedelleri en üst kademeden en alta homojen bir şekilde yani adil şekilde göğüslersek, toplumsal kalkınmanın ilk adımı atılır” ifadelerini kullandı.

Yenal Senin’in açıklaması şöyle:

Bir taraftan pandemi, diğer taraftan ekonomik döngünün daha da ağırlaşması çarkların dönmesine her geçen gün takoz koymaya devam ediyor. Dövizin teamül limitlerini geçmesi,bunun da dolaylı olarak iç piyasada da etkilerinin göreceğimizin sinyalini vermektedir. İşin özeti gerçeklerle yüzleşeceğimiz zamanın beklenenden daha da yakın olduğudur. Hem devlet (yani kamu) kaynaklarının verimli kullanılması, hem reel sektöre bir yol haritası çizilmesi, hem de reformların bedel ödeme pahasına hayata geçmesi elzemdir. Pek tabi bu adımlar toplumun çeşitli kesimlerinden tepki alacaktır. Ancak ödenecek bedelleri en üst kademeden en alta homojen bir şekilde yani adil şekilde göğüslersek, toplumsal kalkınmanın ilk adımı atılır. Şayet yine kendimizi, partimizi düşünür kısaca oy gailesi çekip adım atmaya kalkarsak daha ilk adımda tökezlemeye başlarız.

Soru şu: Şapkayı önümüze almaya hazır mıyız? Yoksa sin da gulle BELKİ geçer mi diyeceğiz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER