Perşembe günü yer yerinden oynayacak

Müteahhitler sokağa çıkıyor!

Perşembe günü yer yerinden oynayacak

İnşaat Müteahhitleri Birliği, İmar Planı konusundaki belirsizlik nedeniyle Perşembe günü araçlı eylem düzenleyecek. Devlete Perşembe gününe kadar süre tanıyan Birlik, vergi ödemeyip, devlete tazminat davası açmaya hazırlandığını da duyurdu.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Mağusa, İskele, Yeniboğaziçi İmar Planı konusunda tıkanıklık yaşandığını ifade ederek, birliğin Perşembe gün eyleme gideceğini duyurdu.

Seçim kaygısının, ülke ekonomisine ilişkin kaygıların önüne geçtiğini söyleyen Gürcafer, 6 aylık bir emirname yayımlandığını ve imar planının seçimlerden sonra değerlendirileceğini anımsatarak, Başbakan da dahil tüm yetkililerle görüştüklerini, UBP kanadının "itirazını" araştırdıklarını fakat bir sonuca varamadıklarını söyledi.

"İtirazın ne noktada olduğunu halen öğrenemedik" diyen Gürcafer, "Nedir peki sokaktaki gaile? Cumhurbaşkanlığı seçimini kimin kazanacağı... Peki, inşaat sektörünün içinde bulunduğu çıkmazdan dolayı kaç kişinin işsiz kalacağını birileri düşünüyor mu? Hayır..." şeklinde konuştu.

Eylem yapmaktan başka çareleri kalmadığını söyleyen Gürcafer, "bize bir kez daha yansıyan görüntü, sanki de hükümetlerin tek görevi, kamu çalışanlarının maaşını ödemektir. Eylemden başka çaremiz yok" dedi.

Perşembe günü araçlı eylem yapacaklarını belirten Gürcafer, vergi ödememe ve Tapu Dairesi'nde devir yapmamak gibi eylemler de yapacaklarını belirterek, "Devlete açılacak milyonlarca liralık tazminat davaları da gündemde" dedi.

Hükümetin 24 saat boyunca bu konuya kafa yorması halinde bu sorunun çözülebileceğini ifade eden Gürcafer, "Köy gezileri bekleyebilir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER