KKTC'de bugün vaka yok

KKTC'de bugün vaka yok

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, son 24 saatte  yapılan test sayısının 1759 olduğunu, pozitif vakaya  rastlanmadığını, 4 kişinin taburcu edildiğini açıkladı. 

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli COVID-19’da ikinci dalganın ağır yaşandığını söyleyerek İngiltere ve Fransa’da durumun kötüye gittiğini, bazı ülkelerin kapanma kararı aldıklarını söyledi.

Ülkemizde  tedbirlerin sıkı tutulması gerektiğini belirten Bakan Pilli, şu anda alınan doğru tedbirler neticesinde vakaların kontrol altına alındığını ve bugün pozitif bir vakaya rastlanmadığını, ancak tedbiri elden bırakmamak gerektiğini kaydetti. 

Bakan Pilli, halkımızın  kurallara uyulması konusunda dikkatli olacağına inandığını, maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına mutlaka uymamız gerektiğini hatırlattı. 

Elektronik  takip  sistemi ile denemeler yapıldığını belirten Bakan Pilli, el  bileklikleri ile ev karantinasındaki kişilerin takip edilmesi için bugün uçakla ülkemize gelen yolculara pilot uygulamanın başlatıldığını söyledi. 

Ekiplerin evden çıkacak şahıslara müdahale edeceğini ifade eden Bakan Pilli, halkın sağlığını riske atacak herhangi bir adım atılmayacağını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER