İhtiyaç var! Büyükoğlu: Sınavı başarıyla tamamlayanlar göreve çağırılmalı

İhtiyaç var! Büyükoğlu: Sınavı başarıyla tamamlayanlar göreve çağırılmalı

HAKSEN Başkanı Eren Büyükoğlu, emekliye ayrılan 3. derece erkek kıdemli gardiyanların mevkilerinin bir an önce doldurulması gerektiğini belirterek, "Bu sorun, sınava girip sınavı başarıyla tamamlayan kişilerin göreve çağırılması ile kolaylıkla çözülebilecektir. Mevcut cezaevinin taşınmasının gündemde olması da bu ihtiyacı daha acil hale getirmektedir" dedi. 

Merkezi Cezaevi’nde bir grup çavuşun emekliye ayrılması ile ilgili mevkilerde personel açığının ortaya çıktığını söyleyen Büyükoğlu, Cezaevi Müdürlüğü’nün de bu açığın giderilmesi için Personel Dairesi’ne yazılı talepte bulunduğunu ifade ederek, “Ancak ülkedeki pek çok sorun gibi bu durum da hükümet krizine takılmıştır. Bir an evel hükümetin kurulması ve elzem hizmetlerdeki ihtiyaçların giderilmesi için adım atılması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

HAK-SEN BAŞKANI EREN BÜYÜKOĞLU’NUN AÇIKLAMASI ŞÖYLE:

"Ülkemizdeki cezaevi personelinin sıkıntıları yıllardır çeşitli kanallardan kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bu sıkıntıların en başında da personel yetersizliği gelmektedir. Bu sorun, personelin bir kısmının emekliye ayrılması sonrası daha da ciddi bir noktaya ulaşmıştır. Cezaevi Müdürlüğü ilgili kurum olan Personel Dairesi’ne seçim yasaklarından önce sıkıntıyı bildirmiş olsa da, daire önce süreci ağırdan alıp, daha sona seçim yasaklarını gerekçe göstererek gereken adımları atmamıştır.

Emekliye çıkan 3. derece erkek kidemli gardiyanlarin mevkilerinin bir an önce doldurulması gerekmektedir. Bu sorun, sınava girip sınavı başarıyla tamamlayan kişilerin göreve çağırılması ile kolaylıkla çözülebilecektir. Mevcut cezaevinin taşınmasının gündemde olması da bu ihtiyacı daha acil hale getirmektedir.

Gel gelelim ülkemizde farklı alanlardaki başka birçok zaruri hizmette de hükümet olmamasından kaynaklı aksaklıklar yaşanmaktadır. Haksen olarak sürecin önünü açıp elzem hizmetlerin yerine getirilebilmesi için hükümet krizinin bir an önce çözüme bağlanmasını talep etmekteyiz. Gerek döviz artışı, gerekse pandemi koşulları ve zamlarla sıkıntılı zamanlardan geçen halkımız daha fazla mağdur edilmemeli, bir an evvel hükümet kurularak ülke sorunlarıyla ilgili ciddi mesai harcanmalıdır."

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER