Hayat ve sevgi doluydu.... Tüm ülkeyi yasa boğdu

Hayat ve sevgi doluydu.... Tüm ülkeyi yasa boğdu

Takı ve mücevher tasarımcısı Buse Aksay’ın zamansız kaybı tüm ülkeyi derin bir kedere boğdu. Kimse, 28 yaşında, hayat ve sevgi dolu Buse’nin ölümüne inanmak istemedi. Spor yapmayı seven, profesyonel badminton sporcusu olan, platesle de ilgilenen, aktif ve sağlıklı bir yaşam süren Buse, iş yerinde bir anda fenalaşarak yere yığıldı. Genç kız, babasının kollarının arasında kayıp giderken, dün Ağırdağ’da son yolculuğuna uğurlanan Buse’nin cenaze töreninde gözyaşları sel oldu.

Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz, iş yeri içerisinde aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 28 yaşındaki Buse Aksay’a yapılan otopsi çalışmasında masif pulmoner emboli (akciğerlere pıhtı atması) tespit edildiğini açıkladı.

“Mahkeme kararıyla yapılan otopsi çalışmasında masif pulmoner emboli tespit edilmiştir” diyen Deniz, “Bunun sebebi olarak da kendisinde mevcut bir sağlık sorunu tespit edilmiş ve buna bağlı olarak ilaç kullandığı ailesinden de doğrulanmıştır. Bu ilacın etkilerine ve tespitine yönelik gerekli doku örnekleri ile kan ve idrar örnekleri alınmıştır” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER