“Gençlerimizin siyaset ötesi özverili çalışması, çağ dışı zihinlerin engeline takılmıştır!”

“Gençlerimizin siyaset ötesi özverili çalışması, çağ dışı zihinlerin engeline takılmıştır!”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, St. Hilarion Kalesi'nde gerçekleştirilmesi planlanan konserin, tepkiler üzerine iptal edilmesinin ardından açıklamada bulundu...

Turizmi yönetenlerin yanı sıra gençleri de fazlasıyla heyecanlandıran etkinliğin iptal edilmesinin kabul edilemez olduğuna işaret eden Ataoğlu, "Ülkemizin geleceği gençlerimizin, çağa uygun ve vizyonlu zihinlerinde oluşan bu çalışması, ne yazık ki sınırımızın diğer yanında, politika ve hamaset ile yoğrulan, çağ dışı kalmış, insani değerlerden nasibini almamış zihinlerin engeline takılmıştır" dedi.

Gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Ataoğlu, yeni bir organizasyonun düzenlenmesi için de kolları sıvadıklarını aktardı.

Ataoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

“Ülkeler ve insanlar arası görünmez duvarların Covid şartlarıyla daha da yükseldiği dünyamızda, kültür ve sanatın birleştiriciliği yadsınamaz bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Akdeniz’in tam ortasında dünya tarihine yön vermiş uygarlıklara ev sahipliği yapmış Kuzey Kıbrıs’ın turizm potansiyelini artırma amacıyla, apolitik genç beyinlerimizin yoğun girişimi ile düzenlenen Cercle / Kölsch Müzik etkinliği, sadece biz turizmi yönetenleri değil, özellikle gençlerimizi oldukça heyecanlandırmıştı.

Gençlerimizin çağdaş düşünce ve motivasyonu ile gündeme gelen, Türkiye Kültür ve Turizim Bakanlığı, Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın destek verdiği etkinliği siyasi değil, turizm tanıtma amaçlı bir organizasyon olarak değerlendirdik.

Ülkemizin geleceği gençlerimizin, çağa uygun ve vizyonlu zihinlerinde oluşan bu çalışması, ne yazık ki sınırımızın diğer yanında, politika ve hamaset ile yoğrulan, çağ dışı kalmış, insani değerlerden nasibini almamış zihinlerin engeline takılmıştır.

Bizden çok gençlerimize yaşatılan bu hayal kırıklığı, Kıbrıs’ta iki taraf arasında yıllarca Rumlar tarafından tek taraflı örülen duvarın kalıcılaşmasına yol açmaktan başka bir işe yol açmamaktadır.

Gençlerimize yaşatılan bu hayal kırıklığı, sitem, hatta öfkenin, kime ne yarar getireceği ortadadır.

Gelişmeleri yakından takip etmemize müteakip, gençlerimize verdiğimiz değerin bir göstergesi olarak, yeni bir organizasyonun bir an önce hayata geçirilmesi için gerekli girişimleri başlatmış bulunmaktayız.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2021, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER