Erhürman: “Bu yönetim tarzı” Kıbrıslı Türkleri özne olmaktan uzaklaştırıyor

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Güneyde aylardır hellim tescilinde değişiklik önerileri ile ilgili bir tartışma yürütülüp ve kararlar alındığını, ancak Kıbrıslı Türk tarafının bu sürece hiçbir şekilde dahil olmadığından yakındı

Erhürman: “Bu yönetim tarzı” Kıbrıslı Türkleri özne olmaktan uzaklaştırıyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Güneyde süt üreticileri, imalatçılar, ilgili tüm tarafların, aylardır hellim tescilinde değişiklik önerileri ile ilgili bir tartışma yürüttüklerini ve kararlar aldıklarını işaret etti.

Bizim bu süreçlere hiçbir şekilde dahil olmadığımızı, Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve hellim üreticilerinin bundan rahatsız olduklarını açıkladıklarını söyleyen Erhürman, “peki bizim "etkili ve yetkili makamlar"ın durumu ne? Onlar da rahatsız mı? Rahatsızsalar rahatsız olmamak için ne gibi girişimler yaptılar? Yoksa "nasılsa Kıbrıslı Rumlar bizim haklarımızı da savunurlar" diye mi düşünüyorlar?” diye sordu.

Tufan Erhürman, bu "yönetim tarzı" ve zihniyetle, "egemenlik, eşitlik" sözcüklerini dilden düşürmezken, Kıbrıslı Türklerin "özne" olma konumundan her gün biraz daha uzaklaştırıldığının acı göstergelerinden yalnızca bir tanesi olduğunu ifade etti.

İşte Erhürman’ın paylaşımının tam metni:

“Güneyde süt üreticileri, imalatçılar, ilgili tüm taraflar, aylardır hellim tescilinde değişiklik önerileri ile ilgili bir tartışma yürütüyorlar ve kararlar alıyorlar. Biz bu süreçlere hiçbir şekilde dahil değiliz! Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve hellim üreticileri bundan rahatsız olduklarını açıkladılar!

Peki bizim "etkili ve yetkili makamlar"ın durumu ne? Onlar da rahatsız mı? Rahatsızsalar rahatsız olmamak için ne gibi girişimler yaptılar? Yoksa "nasılsa Kıbrıslı Rumlar bizim haklarımızı da savunurlar" diye mi düşünüyorlar? Bu "yönetim tarzı" ve zihniyetle, "egemenlik, eşitlik" sözcüklerini dilden düşürmezken, Kıbrıslı Türklerin "özne" olma konumundan her gün biraz daha uzaklaştırıldığının acı göstergelerinden yalnızca bir tanesi!”

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER