Erhürman: Başka söze gerek var mı?

Erhürman: Başka söze gerek var mı?

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Erhürman paylaşımında “Az önce hükumeti kurma görevinin Sn. Üstel'e verildiği haberi basına düştü! UBP'nin herhangi bir "yetkili organ" kararı yok!  Beklenti Sn. Üstel'in UBP-DP-YDP hükumetini kurması!  Başka söze gerek var mı?!” ifadelerine yer verdi.

İşte o paylaşım:

“Sn. Sucuoğlu bugün, hükumeti kurma görevinin hangi UBP milletvekiline verileceğine en yetkili organ olan Parti Meclisi'nin karar vereceğini söyledi.

DP-YDP bugün, "görev CTP'ye verilmelidir" diye açıklama yaptı.

Sn. Arıklı, bugün, "11 ay hükumette kaldık hiçbir icraat yapamadık. Sonra 59 gün daha hükumette kaldık yine hiçbir icraat yapamadık. Sebep UBP'nin iç meseleleri" dedi.

Sn. Sucuoğlu, üç gün önce, "bu saatten sonra DP ve YDP ile hükumet görüşmesi yapmak bize yakışmaz" dedi.

Sn. Hasipoğlu, 10 gün önce, “UBP’nin 15 bin üyesinin oyuyla seçilmiş parti genel başkanı bulunduğunu, genel başkan haricinde UBP’nin başka bir vekiline hükümeti kurma görevinin verilmesini UBP’nin kabul etmeyeceğini" söyledi.

Sn. Tatar, üç gün önce, hükumeti kurma görevi vereceği milletvekilinin UBP yetkili organlarında belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Sonuç: Az önce hükumeti kurma görevinin Sn. Üstel'e verildiği haberi basına düştü! UBP'nin herhangi bir "yetkili organ" kararı yok!  Beklenti Sn. Üstel'in UBP-DP-YDP hükumetini kurması!

Başka söze gerek var mı?!”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 19:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER