“En büyük engel sevgisizliktir, sevgiyle engelleri ortadan kaldıralım”

“En büyük engel sevgisizliktir, sevgiyle engelleri ortadan kaldıralım”

Demokrat Parti Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ataoğlu mesajında şunları kaydetti;

“Engel onlarda değil, onları engelli gören, onları belirli günlerde gündeme taşıyan zihinlerdedir. Empati kurarak engelleri kaldırmak, herkes gibi toplumsal hayata tam katılmalarını sağlamak, hepimizin vazifesidir.

Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın içerisinde etkin olarak yer almaları, günlük yaşama engelsizce katılmaları, toplumla bütünleşmeleri, fırsat eşitliğine sahip olmaları ve katma değer üretmeleri için önemli düzenlemeler ve projelerimizi önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.

Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız!

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakar ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir hayat sürmelerini diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER