"Düşük faizli kredi paketini önümüzdeki günlerde açıklayacağız”

"Düşük faizli kredi paketini önümüzdeki günlerde açıklayacağız”

Başbakan Ünal Üstel,  gençlerin ülkede iş ve ev sahibi olabilmesi için düşük faizli kredi paketini önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını da ifade etti.

Hükümetin güvenoyu almasının ardından BRT’ye konuşan Üstel, ekonomideki sıkıntıların aşılması için elden gelenin yapılacağını söyledi.

Bugün Cumhuriyet Meclisi’nde güvenoyu aldıklarını kaydeden Üstel, ülkenin sıkıntı içinde olduğunu, büyük zorluklar bulunduğunu, açlık sınırına geldiğini belirterek halkın seçtiği milletvekilleriyle birlik, beraberlik ve iş birliğiyle ülkenin daha güzel günlere götürülebileceğini söyledi.

Üstel, Anavatan’la iş birlikleriyle ülkenin ve insanların refahını artırmak için çalışacaklarını vurgulayarak “Cuma günü bakan arkadaşlarımla ilk toplantıyı yapacağız. Eksik yasalar ne varsa, hepsini süratle geçireceğiz” dedi.

Türkiye ile imzalanan mali protokolün uygulamasının da gündeme geleceğini kaydeden Başbakan Üstel, gençlerin ülkede iş ve ev sahibi olabilmesi için düşük faizli kredi paketini önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını da ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2022, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER