Demokrat Parti 29 yaşında... Ataoğlu: "Birlik ve beraberliğimizi kimse engelleyemeyecek"

Demokrat Parti 29 yaşında... Ataoğlu: "Birlik ve beraberliğimizi kimse engelleyemeyecek"

Demokrat Parti (DP), kuruluşunun 29’uncu yıldönümü nedeniyle DP Genel Başkanı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu mesaj yayımladı.

Ataoğlu’nun mesajı şu şekilde;

“Köklü geçmişimiz ve Güçlü Geleceğimiz ile Demokrat Parti, siyasi tarihin önemli bir demokrasi savaşçısıdır.1992 yılında kurulan partimiz,1993’te ilk DP hükümetiyle Kıbrıs Türk halkının daha çok özgürlük ve demokrasi ile tanışmasına vesile olmuştur. Partimizin kuruluş misyonunda olan devletin ve kamu yönetiminin şeffaflığını gerçekleştirmek için yaptığı başkaldırı hareketi, haksızlığa, adaletsizliğe karşı olan mücadelesini bugün de bizler devam ettirmekteyiz. Geçmişte Dokuzlar hareketi ile bu yola çıkan saygıdeğer insanları yürekten selamlarken bugün bu uğurda omuzlarımızdaki yükün sorumluluğu ile yarınlar için çalışmaktayız.

Birlik ve beraberliğe, insanca yaşama, saygı ve sevgi ile kenetlenmeye en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde kişisel çıkarlardan uzak durarak, içimizi karıştırmaya çalışan fitne-fesat guruplarına dikkat ederek, geleceğimize, partimize, devletimize dört elle gönülden bağlanarak mücadele etmeliyiz. 

Tüm ilçelerimizde partimizde oluşan samimi hava ve birliğimiz her geçen gün büyüyor, bu durum bizleri daha da mutlu ediyor.

Biz bu yola, vatandaşımız bizlerden hizmet bekliyor düşüncesiyle, ‘gailemiz memleketimiz, insanımız’ parolasıyla Devletimize inancımızla ve KKTC halkına güvenerek, koltuk hırsıyla değil, milletimize hizmet aşkıyla çıktık.

Bu ülkeye gönül vermiş hiç kimsenin köşeye çekilme hakkı yok. Evlatlar göç ederken sessiz kalma hakkı da yok. KKTC için emek verirken yorulma hakkımız ise hiç yok. İşte bu nedenle tek yapmamız gereken yeniden bir araya gelmektir. Bizler, Siyasetin halk için yapıldığını unutmadan, siyasetin yeniden insan odaklı zemine taşınması gerekliliği ile hareket ederek, geleceğin siyasetini inşa etmek için çalışmaktayız.

Dünyayı etkileyen ve bizim gibi küçük coğrafyalarda ise ekonomik olumsuzlukları çok daha derin olan, sağlığımızı tehdit eden Koronavirüs belasından kurtulmayı elbette herkes temenni eder ancak biz artık bu illet hastalık ile mücadele ederken, ekonomik çarklarında durmaması için çalışmak zorundayız. Bu uğurda sizlerin, partili gönüldaşlarımızın desteği son derece önemlidir. Hepimiz sağlık için sorumluluklarımıza uymalıyız ve ada ülkesi olmayı bir avantaja çevirmeliyiz.

KKTC ülkümüz, güvencemiz Anavatan Türkiye ve tek odağımız halkımızdır.

Bunun için yollara düşmek gerekirse düşeriz. Sistemde bir dönüşüm gerekiyorsa öncüsü oluruz. Çünkü artık, gençlerimizin vatanlarına bağlı olmalarını istiyor, göç etmelerini istemiyoruz, artık siyasette daha çok kadınlarımızın yer almasını önemsiyoruz.

Kıbrıs Türk halkının sadece bugünü düşünerek geleceğe hazırlanamayacağını, plansız, programsız ve vizyonsuz geleceğinin olamayacağını biliyoruz, bunun için DP'den başlayarak KKTC'nin yarınlarını kurgulamaya hazırız.

Birlik ve beraberliğimizi kimse engelleyemeyecek.

Demokrat Parti, kurulduğu günden bu yana demokrasiden, kurucu liderimiz Rauf Raif Denktaş’ın ilkelerinden, yolundan ve Anavatan Türkiye’nin izinden hiç ayrılmamıştır.

Demokratikleşme, Ekonomik vizyon, Kıbrıs sorununa adil, 2 Devletli bir çözüm, ve AB vizyonu çerçevesinde, Demokrat Parti; KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki kader ve gönül birliğinden yola çıkarak, Kıbrıs meselesinin çözümünde Anavatan Türkiye ile birlikte yürüyerek KKTC’ye sahip çıkmaya devam edecektir.  Demokrat Parti, tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasiye olan bağlılığı ve inancı ile Kıbrıs Türk halkı ile var olmaya devam edecektir.

Partimizin kuruluşundan bugüne kadar ülkemizi ‘gailemiz memleketimiz, insanımız’ düşüncesiyle bugünlere taşıyan partimizin Kurucu Başkanı Mustafa Adaoğlu, DP'nin çıkardığı ilk Başbakan Hakkı Atun, Salih Coşar, yıllarca genel Başkanlık yaparak büyük sorumluluk ve emek gösteren Sn. Serdar Denktaş ve partimizin üst kademe görevlerinde bulunan tüm saygıdeğer Demokrat Partililere teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca ilk günden bugüne kadar, partimizin değerli mensuplarını kutluyor, hayatını kaybeden gönüldaşlarımızı rahmet ve şükranla yad ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle partimizin 29. kuruluş yılının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER