Basın-Sen: İki basın çalışanı darp edildi, sürecin takipçisiyiz

Basın-Sen: İki basın çalışanı darp edildi, sürecin takipçisiyiz

Dün gece iki basın çalışanın darp edilmesinin ardından Basın-Sen açıklama yaparak olayı kınadı ve sürecin takipçisi olduklarını duyurdu.

Sendikanın açıklaması şöyle:

Dün gece geç vakitlerde iki basın çalışanına yapılan saldırı tüyler ürperticidir. Kıbrıs Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel, evinin önünde kimliği belirsiz kişilerce darp edilmiş, çok ağır yaralar almıştır. Polis konuya anında müdahale ederken, Yüksel’in evindeki kamera kayıtları incelenmektedir. Beklentimiz bu çirkin saldırıyı yapanların bir an önce bulunması ve adaletin sağlanmasıdır. Burada polisin sorumluluğu ve niyeti son derece önem arz etmektedir.

Yine gece geç vakitlerde görevi başında olan Kıbrıs Gerçek Haber Sitesi Kameramanı Kenan Doğu, kendine “hakem” diyen bir maganda tarafından hakarete uğramış ve darp edilmiştir. Polisin gözü önünde gerçekleşen bu saldırı karşısında polisin etkisizliği tam bir fiyaskodur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi her iki olayda da sorumluların yargı önüne çıkarılması ve dün geceki kara lekenin yetkililer tarafından silinmesi elzemdir. Her iki sürecin de takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine getiririz.

Saygılarımızla;

Basın Emekçileri Sendikası

Yönetim Kurulu(a)

Başkan

Ali Kişmir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER