Ataoğlu: "Seçim öncesi yapılmış siyasi bir kara propaganda"

Ataoğlu: "Seçim öncesi yapılmış siyasi bir kara propaganda"

Demokrat Parti Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda “Demokrat Parti olarak, özellikle seçim öncesinde istihdam yapılmasına bugün olduğu gibi her zaman karşı duran bir partiyiz” dedi.

Ataoğlu, “Yaşananların bir kriz olarak lanse edilmesi, krizin de istihdam krizi olarak partimize mal edilmesi, tam anlamıyla seçim öncesi yapılmış siyasi bir kara propagandadır” ifadelerine yer verdi.

İşte o paylaşım:

“Bakanlar Kurulu toplantısında yaşanılanların, toplumsal ve adilane duruşumuzdan kaynaklı olarak, rutin ve her Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda ortaya koyduğumuz, hassasiyet reaksiyonundan ibarettir.

Bakanlar Kurulu’na sunulan her bir önerge ile ilgili, hassasiyetle ve toplumsal sorumluluk bilinciyle tarafımızdan incelenerek, yasalara ve etik değerlere uygunluk aranarak değerlendirilmektedir.

Hal böyle iken, son yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda gerek hükümet ortağımız gerekse de bizim sunduğumuz önergeler, Bakanlar Kurulu’nca onay almıştır.

Erken genel seçimler öncesinde yaratılmaya çalışılan “siyasi kriz”, ülkemizin içinde bulunduğu gerek pandemi gerekse de dövizdeki fahiş orandaki artışın yarattığı bir ortamda, ülkemizi bir de böylesi bir “siyasi kriz” ortamına çekilmesine asla müsaade etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER