ATAOĞLU: “İNGİLTERE’DE YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLER İLE VAR OLAN GÖNÜL BAĞIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”

TURİZM VE ÇEVRE BAKANI FİKRİ ATAOĞLU, BAKANLIĞIN DAVETİ ÜZERİNE İNGİLTERE’DEN GELEN KIBRIS TÜRK GENÇLİK BİRLİĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

ATAOĞLU: “İNGİLTERE’DE YAŞAYAN KIBRISLI TÜRKLER İLE VAR OLAN GÖNÜL BAĞIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu Kıbrıs Türk Gençlik Birliği Başkanı Nafiya Horozoğlu ve beraberindeki dernek üyelerini kabul etti.

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği ile Londra temasları esnasında2018 Kasım ayında bir araya gelen Ataoğlu, o görüşmede gençlerin ülke kültürünü unutmamaları açısından ülkemize gelmeleri için davette bulunmuştu.

Kabulde konuşan Dernek Başkanı Nafiya Horozoğlu, derneğin kurulmasının ardından ilk görüşmeyi Bakan Ataoğlu ile gerçekleştirdiklerini söylerken, Londra’da yaşayan gençlerin bir çatı altında toplanması ve KKTC ile bağlarını güçlendirme adına Ataoğlu’nun desteğinin fazla olduğunu belirtti.

Horozoğlu, derneğin kurulma amacının Kıbrıs Türk kültürüne sahip çıkmak olduğunu söyleyerek, Londra’da doğan ve orada büyüyen bir çok genç olduğunu, gençlerimizin ülkesini, kültürünü ve tarihini unutmaması ve yaşatması adına çaba sarf ettiklerini dile getirdi.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın daveti üzerine rehber eşliğinde adayı gezdiklerini de belirten Horozoğlu, ülkemizde üretim yapan işletmelere, tarım ve çiftçilikle uğraşan köylere de ziyaretler düzenlediklerini vurguladı.

Böylesi bir fırsatın kendilerine sunulduğu için çok mutlu olduklarını da söyleyen Horozoğlu, Bakan Ataoğlu’na gençler adına bir kez daha teşekkürlerini sundu.

Kıbrıs Türk Gençlik Birliği olarak yapacak bir çok projeleri olduğunu da belirten Horozoğlu, Bakanlık ile işbirliği içerisinde çalışma arzusunda olduklarını da kaydetti.

ATAOĞLU: “KÜÇÜK TOPLUMLAR KENETLENEREK AYAKTA DURUR”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise İngiltere’den gelen Kıbrıs Türk Gençlik Birliği üyesi gençlere “vatanınıza hoş geldiniz” derken, tüm gençler ile ayrı ayrı sohbet etti.

İngiltere’de yaşayan 300 bini aşkın Kıbrıslı Türk olduğuna da değinen Ataoğlu, küçük toplumların her zaman kenetlenerek ayakta durduğunu, bu nedenle İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türkler ile var olan gönül bağının daha da güçlenmesi için çalıştıklarını belirtti.

Kuzey Kıbrıs’ın, Güney’e oranla gerek doğal güzellikleri bakımından gerekse tarihi yapıtları, sahilleri ve hotelleri bakımından daha iyi durumda olduğunu dile getiren Ataoğlu, gençlerin ülkelerine sahip çıkmalarını ve İngiltere’ye döndüklerinde birer rehber gibi ülkelerini anlatmalarını istedi.

Bu yıl ülkeye 1 milyon 200 bin civarında turist geldiğine de vurgu yapan Ataoğlu, 2019 yılı için 1 milyon 500 bin turist hedefinde olduklarını söyledi.

Turizmde yerli istihdam ve yerli ürünlerin kullanımı konusunda da ciddi çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Ataoğlu, ülke ekonomisinin daha iyi noktalara gelebilmesi için turizme ihtiyaç duyulduğunu

belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER