Ataoğlu: “Azerbaycan ile 10 yıl aradan sonra, turizm alanında atılan ilk adım...”

Ataoğlu: “Azerbaycan ile 10 yıl aradan sonra, turizm alanında atılan ilk adım...”

Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç ve Azerbaycan Bakü KKTC Temsilcisi Növber Ferit Vechi’nin girişimleri ile Azerbaycan’daki Turizm Seyahat Acenteler Birliği Başkan ve Başkan Yardımcısı ile tur operatörlerinin katıımıyla, online toplantı gerçekleştirildi.

2011 yılından beridir, Azerbaycan ile turizm alanında donuk bir seyir izleyen ilişkilerin yeniden canlandırılması ve iki ülke arasındaki özellikle turizm alanındaki ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen online toplantıda, Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Sehan Aktunç, Azerbaycan Turizm Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Rufat Hajiyev, Birlik Başkan Yardımcısı Shahin Gurbanov ve Birlik Üyeleri yer aldı.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, online gerçekleşen toplantı öncesinde, Azerbaycan Turizm ve Seyahat Acenteleri Başkan, Başkan Yardımcısı ve Birlik üyelerinden oluşan Azerbaycan katılımcılarına seslenerek, toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Ataoğlu, iki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin yeniden başlatılması ve geliştirilmesi adına, 10 yıl aradan sonra atılan ilk adım olduğunun altını çizerek, turizm alanında atılacak bu adım ile birlikte, daha geniş alanlarda işbirliklerinin geliştirilmesini arzu ettiklerini belirtti.

Bakan Ataoğlu’nun katılımcılarla gerçekleştirdiği görüşme sonrasında, Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç başkanlığında gerçekleşen toplantıda, turizm alanında işbirliği ve turizm ilişkilerinin geliştirilmesi konuları ele alındı.

Bu anlamda çok verimli geçen toplantıda, Ağustos ayı içerisinde Azerbaycan Seyahat Acentesi Birliği ile tur operatörlerinden oluşacak bir heyetin KKTC’ye gelerek, yüz yüze toplantı gerçekleştirmesi, somut adımların atılması için çalışma başlatılması kararı alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER