“Atanma, meşru görülemez”

Bir milletvekilinin genel başkan atanmasının meşru görülemeyeceğini vurgulayan Erhürman, “Toplumun genelinde bir kişiden de bu yaşananlar normaldir lafını duymuyorum. Kimilerinin bunu normalleştirme çalıştığını da görüyoruz” dedi.

“Atanma, meşru görülemez”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, bütün bu ‘fasariyayı’ temizleyecek olanın halkın iradesi olduğuna dikkat çekti.

Erken seçim lafının ilk kez, birinci Faiz Sucuoğlu hükümetinin kurulmadan önce telaffuz edildiğini de hatırlatan Erhürman, o günden beridir krizlerin yaşanmaya devam ettiğini vurguladı. Sayın Tahsin Ertuğruloğlu’nun, ‘Türkiye Cumhuriyeti Sayın Faiz Sucuoğlu ile çalışmak istemiyor’ sözlerini hatırlatan Erhürman, Sayın Faiz Sucuoğlu’nun da ‘Sayın Tatar Sunat Bey’i görevden alamadı’ sözlerini anımsattı. Erhürman, bütün bunların topluma, ‘bize müdahale edildi’ mesajı verdiğine dikkat çekti. Bir milletvekilinin genel başkan atanmasının meşru görülemeyeceğini vurgulayan Erhürman, “Toplumun genelinde bir kişiden de bu yaşananlar normaldir lafını duymuyorum. Kimilerinin bunu normalleştirme çalıştığını da görüyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER