Politis gazetesi, dinleme cihazların alınmasında ve kurulmasında gecikme yaşandığı gibi, 2020 yılının Şubat ayında onaylanan yasanın polis tarafından uygulanamadığını ve düzeltme yapılması için Meclis’e geri gönderildiğini yazdı.

Gazetede, yasaya göre dinleme cihazının taammüden cinayet, kaçakçılık, terör olayları, casusluk, insan ticareti, uyuşturucu, çocuk pornosu ve kara para aklamayla ilişkili suçlarda kullanılmasının öngörüldüğünü belirtti.

Habere göre, sistem, İstihbarat Teşkilatı (KİP) ve polisle bağlantılı olacak ve Telekomünikasyon İdaresi ağı aracılığıyla çalışarak, gerçek zamanlı kayıt yapabilecek.

POLİS HAPİSHANEDE DENETİM YAPTI, SUÇLARLA BAĞLANTILI UNSUR BULAMADI

Gazete, bir diğer haberinde ise polisin, son günlerde meydana gelen olaylar çerçevesinde Merkezi Cezaevi’ne giderek denetimlerde bulunduğunu yazdı.

Ödül Muhtaroğlu: "Sahte diploma çorap söküğü gibi... Yeni isimler ortaya çıkacak” Ödül Muhtaroğlu: "Sahte diploma çorap söküğü gibi... Yeni isimler ortaya çıkacak”

Polisin cezaevi içerisinde, dışarda meydana gelen olaylarla bağlantısı bulunanlar olup olmadığını denetlediğini belirten gazete, son dönemde meydana gelen olaylarla ilgili bağlantı tespit edilmediğini kaydetti.