Gönyeli’de tespit edilen ve hem evinde hem de aracında yapılan aramada uyuşturucu bulunan James Touchkuwu Oneyemasan yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Fezile Kesat, mahkemede olguları aktardı. Polis, Cürümleri Önleme Şubesi ekiplerinin, 17 Ocak 2024 tarihinde saat 16.30 sıralarında, Gönyeli’de yaya olarak yürüyen zanlıyla kimlik kontrolü yapmak için durdurduğunu söyledi. Polis, zanlının ekipleri fark edince koşarak kaçmaya başladığını, yaşanan kovalamaca sonucu makul kuvvet kullanılarak, yakalandığını açıkladı.

22 GRAM UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI

Tufan Erhürman'dan Sert Eleştiri Tufan Erhürman'dan Sert Eleştiri

Polis memuru, zanlının Gönyeli’deki evinde CÖŞ tarafından yapılan aramada 12 gram uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirtti. Polis, zanlının ikametgahının önünde park halindeki aracında yapılan aramada ise 10 gram daha hintkeneviri bulunduğunu açıkladı.

2 AY SÜREYLE CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.