Gönyeli’de eşini darp eden Cafer Çardak, 11 Nisan’da saat 03.00’de ikametgahları içinde eşi G.Ç’yi, kendisini aldattığı gerekçesiyle darp etti. Gönyeli Polis Karakolunda görevli Şefik Bardak, zanlının elleri ve ayaklarıyla eşinin vücudunun muhtelif yerlerine gelişigüzel vurup, ciddi şekilde darp ettiğini kaydetti.
Bardak, olayın ardından zanlının tutuklandığını, darp edilen kadının da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesinde doktor kontrolünden geçirildiğini söyledi.

Maviyemiş için deneme parseli kurulacak Maviyemiş için deneme parseli kurulacak

DARP RAPORU TEMİN EDİLDİ

Doktordan darp raporu temin edildiğini ifade eden polis memuru, zanlının ifadesinde suçunu kabul ettiğini açıkladı. Polis, soruşturmanın tamamlandığını, zanlının sabıkası olmadığını ifade ederek, uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.  Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun, kadına yönelik şiddet suçlarının ciddiyet ve yaygınlığına vurgu yaptı. Mahkeme, zanlının yargılanıncaya kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 35 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik senet imzalaması ve ayda bir gün polise ispat-ı vücut koşullarıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi. (Kamalı Haber)