Polis, Girne ve Gazimağusa’da gerçekleştirdiği aramalar sonucunda 2 ayrı olayda toplam 4 kişiyi uyuşturucu nedeniyle tutukladı.

Girne'de "Don Pasquale" operası sahnelendi Girne'de "Don Pasquale" operası sahnelendi

Polis basın bülteninde verilen bilgiye göre ilk olay dün saat 17.30 sıralarında meydana geldi. Girne’de Salih Miroğlu Caddesi üzerinde  Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından, park halinde bulunan bir araç içerisinde şüpheli olarak görülen V.D.(E-25) ve T.S.G.(E-25)’nin üzerlerinde ve bahse konu araçta yapılan aramada; V.D’nin tasarrufunda yaklaşık bir gr ağrılığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, araçta yapılan aramada ise yaklaşık 5 gr ağırlığında hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındı. Bahse konu şahıslar tutuklandı.

Gazimağusa'da uyuşturucu baskını

İkinci olay ise dün saat 20.30 sıralarında, Gazimağusa'da meydana geldi. M.U.(E-30) ve F.Ü.(E-23)’nün kalmakta oldukları ikametgahta, Gazimağusa Polis Müdürlüğüne bağlı Cürümleri Önleme Şube Amirliği ve Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan arama neticesinde; tasarruflarında yaklaşık bir gram ağırlığına methamphetamine türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde methamphetamine türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet cam pipo, MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 40 adet hap ve yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri (kubar) türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındı. Bahse konu şahıslar tutuklandı.