Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, turizm konsepti ve işletmelerin durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Murat Şenkul'un paylaşımı şöyle : 

"Teori ile gerçeğin farkını bazen yaşayarak anlamak gerekiyor. Fotoğrafta görüldüğü gibi bir kararı Ayk ve Turizm Bakanlığı dahil kimse almadı ama yolun sonunun buraya çıkacağını söylemiştik. Buna karşın bizim önerimiz, restoranların olduğu, yolun daraldığı, denize düşme riski yaratmayacak şekilde Canlı Balık sonrasında masaların deniz tarafında ve dar bir alanda tutulması idi. Böylelikle hem işletmeler zarar görmeyecek, hem binaların güzelliği daha rahat görülecek, hem de yayalar geniş ferah şekilde yürüyebilecekti.

İzlem Gürçağ Altuğra: "Bu kadar çok 3’üncü uyruklu insanın ülkemizde işi ne?” İzlem Gürçağ Altuğra: "Bu kadar çok 3’üncü uyruklu insanın ülkemizde işi ne?”

Bilimsel bir karar alındığı noktasında hiç şüphem yok ve AYK kararına saygı duyuyorum ancak hayatın gerçekliği bize bazen ideali değil, ideale yakını oluşturmayı da dayatır diye düşünüyorum. Geç kalınmış bir durum yoktur, paydaşlar olarak biz bir araya gelip son durumu değerlendireceğiz. Fotoğraftaki gibi bir görüntüye ne biz, ne Turizm Bakanlığı ne de AYK izin vermez bu konuda vatandaşlarımız rahat olsun."

Editör: North Cyprus Yonetici