Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla soruşturmaların Polis Genel Müdürlüğü merkezine kadar uzandığina dikkat çekerek "Bir an önce Başbakanlık ve/veya Polis Genel Müdürlüğü'nden (elbette soruşturmanın gizliliği de dikkate alınarak) kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapılması şart!" olduğuna vurgu yaptı. 

Girne'de çocuklar şenlikte eğlendi Girne'de çocuklar şenlikte eğlendi

İşte Tufan Erhürman'ın paylaşımı

Bütün soruşturmaları polis yürütüyor. Soruşturmaların Polis Genel Müdürlüğü personeline uzandığına ilişkin haberler, hatta haberlerin ötesinde başka söylentiler de var ama henüz Polis Genel Müdürlüğü'nden resmi bir açıklama yok.

Bu durum Polis Genel Müdürlüğü'nün itibarı açısından olumlu değil. Resmi açıklama yapılmadığı takdirde süreci söylentilerin yönetmesine, soru işaretlerinin oluşmasına, bu soru işaretlerinin sürecin bundan sonraki kısmına da yayılmasına ve Teşkilat'ın itibarının zedelenmesine yol açılmış olacak.

Bir an önce Başbakanlık ve/veya Polis Genel Müdürlüğü'nden (elbette soruşturmanın gizliliği de dikkate alınarak) kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapılması şart!