Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP Genel Merkezinde görüştü. Görüşmede, CTP Dış İlişkiler Sekreteri Fikri Toros ve CHP Dış İlişkiler Sorumlusu İlhan Uzgel de hazır bulundular. Görüşme sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında iki genel başkan açıklamalarda bulundu. 

Gazimağusa Belediyesi, 19 ayda 58 yeni araç aldı Gazimağusa Belediyesi, 19 ayda 58 yeni araç aldı

Whatsapp Image 2024 06 26 At 13.17.41
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu ve “Nazik davetleri ve sergiledikleri misafirperverlik için teşekkür ediyorum” dedi. Erhürman, söz konusu teşekkürün sadece bugüne ilişkin olmadığını vurguladı. Erhürman, Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı olmasının ardından ilk yurt dışı ziyaretini Kıbrıs’a gerçekleştirdiğini anımsattı ve CTP genel merkezinde de görüştüklerini kaydetti. Partilerinin, siyasi anlamda kardeşlik ilişkisi içerisinde olduklarını vurgulayan Erhürman, Sosyalist Enternasyonal ve AKPA gibi uluslararası platformlarda işbirliğini artırmakta kararlı olduklarının altını çizdi.

Whatsapp Image 2024 06 26 At 13.17.40 (1)

Karşılıklı saygıya dayalı iyi ilişkiler...

Temaslarının, Türkiye Cumhuriyeti (TC) – Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ilişkileri ve iki halk arasındaki ilişkiler açısından son derece önemli olduğuna dikkat çeken Erhürman, CTP olarak doğru zeminde ve karşılıklı saygıya dayalı iyi ilişkiler yürütülmesi gerektiğini her zaman savunduklarını ve savunmaya devam edeceklerini belirtti. İki partinin başta Kıbrıs sorunu olmak üzere konuşacağı ve görüş alışverişinde bulunacağı çok önemli konularının bulunduğunu ifade eden Erhürman, “Eminim ki bu görüş alışverişi sonucunda meselelere çok doğru çözümler üretme fırsatımız olacaktır” dedi. Tufan Erhürman, gerek yurtdışı temsiliyetleri, gerekse meselelere çözüm üretme konularının öneminin idraki içerisinde yakın istişare ve işbirliklerinin artarak devam edeceğini ekledi. 

Editör: North Cyprus UK Yönetici2