Erbatu Group’tan dev bir yatırım daha

İnşaat Sektörü’nün güveniler ve başarılı şirketleri arasında yer alan Erbatu İnşaat, yap- islet-devret modeliyle inşa ettiği 500 kişilik kapasiteye sahip Ramen Öğrenci Yurdu’nu hizmete açtı...

Erbatu Group’tan dev bir yatırım daha

Kuzey Kıbrıs’ın en başarılı ve güvenilir inşaat şirketleri arasında yer alan Erbatu Emlak, inşaat sektöründen sonra yap-işlet-devret modeliyle inşa ettiği dev bir yatırımla Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) sınırları içerisinde öğrenci yurdu inşa etti. Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren Erbatu Group direktörü Ramazan Erbatu, inşaat sektöründen sonra öğrenci yurdu inşa ederek bu sektörde de yer aldıklarını kaydetti. DAÜ sınırları içerisinde 5 yıldızlı otel konforunda inşa ettikleri Ramen Öğrenci Yurdu’nu 6 milyon dolara tamamladıklarını kaydeden Erbatu, bu yatırımı yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ramen Öğrenci Yurdu’nun 25 yıllığına Erbatu Group şemşiyesi altında hizmet vereceğini ifade eden Erbatu, 25 yıldan sonra bu yatırımı DAÜ’ye teslim edeceklerini ve tamamıyla üniversiteye ait bir kurum olacağını söyledi. Yurt inşaatında birinci sınıf malzeme ve işçilik kullanıldığına dikkat çeken başarılı iş adamı, yurt kapsamında restoran, market, çamaşırhane, kırtasiye ve cafelerin de yer aldığını ifade etti.

6 milyon dolara 5 yıldızlı otel konforu

6 milyon dolar harcanarak inşa edilen ve 5 yıldızlı otel hizmeti sunacak olan Ramen Öğrenci Yurdu yaklasık 10 bin metre kare alana sahip olup A-B olmak üzere iki bloktan oluşmaktadır. Yurt ayrıntıları üzerine muhabirimize bilgi veren Yurt Müdürü Evsun Meral, tüm odalarda Mutfak, WC-Banyo, Buzdolabı, LED TV, Uydu Sistemi, Klima, Telefon mevcut olduğunu ayrıca bina dahil tüm mobilya ve mefruşatların da yeni olduğunu vurguladı. Odaların tek ve çift kişilik, balkonlu ve balkonsuz olarak tasarlandığını ve tüm odalıra girişin kartlı sistemle sağlandığına dikkat çeken yurt müdürü Ramen Öğrencu Yurdu’nun girişinde geniş bir lobisi ve resepsiyonu olduğunu, yurdun 24 saat güvenlik altında olduğunu ve güvenlik kameralarıyla da bunun sağlandığını ifade etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER