Ziynet Sali Londra’da konser verecek

Ziynet Sali Londra’da konser verecek

Kıbrıslı Sanatçı Ziynet Sali 2. Kıbrıs Türk Kültür ve Sanat Festivalinde sahne alacak

İngiltere Kıbrıs Türk Vakfı (UK Turkish Cypriot Trust) 23 Haziran Pazar günü 2. Kıbrıs Türk Kültür ve Sanat Festivali’ni düzenliyor.

İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin oluşturduğu köklü dernek ve kuruluşların bir araya gelerek organize ettiği “2.Kıbrıs Türk Kültür Sanat Festivali” 23 Haziran Pazar günü Londra’da gerçekleşecek.

İngiltere’de yaşayan çocuklara ve gençlere Kıbrıs Türk kültürünün ve sanatının tanıtılmasını ve yaşatılmasını amaçlayan festival, 23 Haziran Pazar günü 12.00-18.00 saatleri arasında Lea Valley Athletics Centre’de yer alacak.

Ziynet Sali, festivale renk katacak

İngiltere Kıbrıs Türk Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre, bir yandan eğlenirken bir yandan da Kıbrıs Türk kültürüne sahip çıkılacak festival için geri sayım başladı.

Kıbrıslı Sanatçı ve Türk Pop Müziğinin sevilen ismi Ziynet Sali’nin sahne alacağı festivalde Londra’nın sevilen isimleri Kıbrıs Dörtlüsü, Kelebekler, Major Band, genç yetenek Ata Kaya ve yükselen yıldız Serel Yereli şarkılarıyla katılacağı festivalde, Osman Balıkçıoğlu ile Ayhan Salih Korel’in eğlenceli parodileri ile konuklara keyifli anlar yaşatacak. Londra’nın başarılı DJ’i, DJ Ahmet de festivale ren katacak.

Girne Genç Sanatseverler Derneği (Gençsad)’dan bir ekip de festivalde Kıbrıs Türk halk danslarından örnekler sunacak.

Festivalde ayrıca el sanatları, Kıbrıslı Türk yazarların ve şairlerin kitapları, Kıbrıs’a özgü yiyecek ve içecekler, eski çocuk oyunları da sergilenip satışa sunulacak.

Horozoğlu: “Birliktelik bizim için çok önemli”

Londra’da düzenlenecek festival için çalışmalarını sürdüren Kıbrıs Türk Vakfı Festival Koordinatörü Kıbrıs Türk Gençlik Birliği İngiltere Başkanı Nafiya Horozoğlu North Cyprus UK’e yaptığı açıklamada, “23 Haziran’da düzenleyeceğimiz festivalin İngiltere’de yaşayan toplumumuz ve en önemlisi gençlerimiz için çok büyük bir önemi vardır. Amacımız kültürümüze ve kimliğimize sahip çıkmak, İngiltere’de yaşayan diğer toplumlara kültürümüzü tanıtmak ve toplumuzun birlikteliğini sağlamaktır” dedi.

Asimilasyonla karşı karşıya kalan gençlerimiz için 2. Kıbrıs Türk Kültür ve Sanat Festivali büyük bir önem taşıyor, gençlerimizin ülkesini, kültürünü ve tarihini unutmaması ve yaşatması adına festivalleri gelenekselleştirmeyi amaçlıyoruz.

Horozoğlu, 23 Haziran’da gerçekleşecek olan festivale Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’ne üye olan birçok inşaat şirketlerin, Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’nin de katılacağını bildirdi.

2.Kıbrıs Türk Kültür ve Sanat Festivaline olan yoğun ilgi kendilerini sevindirdiğini ifade eden Nafiya Horozoğlu, ayrıca İngiltere ve KKTC iş çevrelerinin de festivale finansal katkı sağladığını, bu nedenle teşekkür ettiklerini kaydetti.

Horozoğlu, 2. Kıbrıs Türk Kültür Sanat Festivali’nin yapılacağı 61 Meridian Way, Londra, N9 0AR adresindeki Lee Valley Athletic Centre’e giriş ve otoparkın ücretsiz olacağını da bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER