Osman Balıkçıoğlu boykotculara sitem etti!

"Bazı dostlarım, bana karşı, dolayısıyla kültür ve sanata karşı tavır koydular. Tamamen haklı olduğum bir konuda, kendi çıkarları için toplumu bölmeyi içlerine sindirebilenlerden yana oldular. Üzüldüm."

Osman Balıkçıoğlu boykotculara sitem etti!

Tiyatro sanatçısı osman Balıkçıoğlu sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla sahneleştirmiş oldukları 'Öp bubanın elini' oyununu boykot edenlere sitem etii. Balıkçıoğlu yapmış olduğu paylaşımda 'Bazı dostlarım, Bana karşı, dolayısıyla kültür ve sanata karşı tavır koydular. Tamamen haklı olduğum bir konuda, kendi çıkarları için toplumu bölmeyi içlerine sindirebilenlerden yana oldular. Üzüldüm."

İşte o paylaşım

Bazı istenmeyen olaylar yaşadıktan sonra Öp Bubanın Elini isimli oyunumuzu, iki gece oynadık. Altıyüz kadar izleyicimiz de gelip bizi izledi. Kendilerine teşekkür ederim. Bu arada bazı dostlarım da bilet aldıkları veya kendilerine bilet armağan edildiği halde, oyunumuzu izlemeye gelmediler. Bana karşı, dolayısıyla kültür ve sanata karşı tavır koydular. Tamamen haklı olduğum bir konuda, kendi çıkarları için toplumu bölmeyi içlerine sindirebilenlerden yana oldular. Üzüldüm. Ama yapacak birşey yok. Olan oldu. Hiçbir şeyi değiştiremem. Yalnız bu benim yaptığım işleri boykot etmek isteyen bu dostlarıma bir hatırlatma yapmak istiyorum. Benim yazıp, sahneye koyduğum oyunlarda izleyiciler aralıksız kahkahalar atarlar, keyifli dakikalarda neşelenirler. Yok olmak üzere olan Kıbrıs Türk Kültürünü yaşarlar. Ben oldukça yaşlı birisiyim. Daha kaç yıl bunları yapabileceğim belli değil. Çok zor bir iş olan insanları güldürmeyi kaç yıl daha sürdürebileceğim bilmiyorum. Çok gitmez ben artık sahnelerde olmayacağım. Şimdi soruyorum, o zaman bu boykotçu dostlarımı kim güldürebilecek? Kim yılda bir kez tiyatro gibi zor bir uğraşla karşılarında olacak? Bu yüzden herkese seslenmek istiyorum, toplumu bölmek isteyenlerin yanında olmak, kendini göstermek isteyenleri desteklemek yerine, gerçekten topluma hiçbir çıkar beklemeden hızmet edenlerle beraber olsunlar. Büyük bir çoğunluğun yaptığı gibi. Söylemek istediğim daha çok şey var. Ama ben söylemek istediklerini içinde tutan birisi olmadığım için, beni üzen, beni yaralayan kişi veya kişilere gerekli yanıtları verdim. Tekrarlamak istemiyorum. Nasıl olsa insanlar aptal değil. Kimin ne olduğunu, kimin neler yaptığını biliyorlar. İyi ve sağlıklı günler herkese. Oyunumuza gelenlere de boykot edenlere de.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER