“DULLAR” SAHNEYE ÇIKTI

GAZİMAĞUSA BELEDİYE TİYATROSU “DULLAR” OYUNUNUN PRÖMİYERİNİ DÜN AKŞAM YAPTI

   “DULLAR” SAHNEYE ÇIKTI

Gazimağusa Belediye Tiyatrosu, ikinci oyunu olan Dullar oyununun prömiyerini dün akşam yaptı.

 

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, oyun  Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yer aldı.

 

Fitzgerald Kusz’un yazdığı, İlke Susuzlu’nun yönettiği oyunda, Tutku Kahveci, Zemzem İnce, Pınar Solak, Ceyda Altınbaş, Melek Ürüncüoğlu rol alırken teknik yönetmenliği Faize Devecioğlu yapıyor.

 

Seslendirmeyi Tülin Susuzlu, koreografiyi yine İlke Susuzlu yapıyor.

 

Oyunun başında bir konuşma yapan Gazimağusa Belediye Tiyatrosu Yönetmeni İlke Suzuzlu 10  gün önce Vişne Bahçesi oyunu ile ilk kez merhaba dediklerini, ikinci promiyer olan Dullar Oyunu ile izleyenin karşısında olduklarını ifade etti  Susuzlu, oyunun hem komik hem trajik hikayelerle dolu olduğunu, ilk kes Revü tarzında bir oyun oynayacaklarını da söyledi. Susuzlu, Belediye tiyatrosu olarak farkındalık yaratacak farklı oyunlarla izleyenlerle birlikte olmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Gazimağusa Belediye Tiyatrosu, Dullar oyununu 17-24 Ekim ve 4 Kasım tarihlerinde, Vişne Bahçesi oyununu ise 19, 23 Ekim ve 9, 14 Kasım tarihlerinde saat 20:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda sahnelemeye devam edecek.

 

Biletler, Gazimağusa Belediyesi'nden temin edilebilir ve 0548 816 6040 numaralı telefon aranarak rezervasyon yaptırılabilir.

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER