Avtepe Medoş Lalesi Festivali 25 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek

Tükenmekte olan medoş lalelerine sahip çıkmak ve bu konuda farkındalık yaratmak ayrıca bölge halkının ürettiği yöresel ürünlerin satışının da yapılmasını hedefleyen Avtepe Medoş Lalesi Festivali, Turizm Ve Çevre Bakanlığı himayesinde Avtepe Muhtarlığı işbirliğinde Büyükkonuk Belediyesi ve Mehmetçik Belediyesinin desteğiyle gerçekleşecek.

  Avtepe Medoş Lalesi Festivali 25 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek

Tükenmekte olan medoş lalelerine sahip çıkmak ve bu konuda farkındalık yaratmak ayrıca bölge halkının ürettiği yöresel ürünlerin satışının da yapılmasını hedefleyen Avtepe Medoş Lalesi Festivali, Turizm Ve Çevre Bakanlığı himayesinde  Avtepe Muhtarlığı işbirliğinde Büyükkonuk Belediyesi ve Mehmetçik Belediyesinin desteğiyle gerçekleşecek.

 

Festival öncesi Avtepe ilkokulunda bir basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda Avtepe köy halkı adına açıklama yapan Ahmet Hıdıroğlu, daha önce Yenierenköy Belediyesi ile işbirliğinde yaptıkları festivali bu yıl belediyenin işlevini yitirmesi nedeniyle Turizm ve Çevre Bakanlığının ilgi ve desteğiyle dünenleyeceklerini söyledi.

Festivalin amacının tükenmekte olan medoş lalelerine sahip çıkarak bu konuda farkındalık yaratmak olduğunu söyleyen Hıdıroğlu, etkinlikte ayrıca bölge halkının ürettiği yöresel ürünlerin satışının da yapılacağını kaydetti.

Festivale gelen vatandaşların lalelerin yanı sıra ayrıca bölgedeki tarihi Kastro Kalesi’ni de ziyaret edebileceklerini sözlerine ekleyen Hıdıroğlu, ülkemizin en güzel yerlerinden biri olan Avtepe de gerçekleşecek olan festivalin ülkemizin uluslararası ve ulusal anlamda tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyor, tüm halkımızı Pazar günü Avtepe’ye bekliyoruz dedi.

 

Çocuklar için palyaço ve oyun grublarının da yer alacağı festival süresince yerli üreticilerin ürettikleri özenle seçilen tüm doğal ürünler de ziyaretçiler tarafından temin edilebilecek. Ayrıca el işi ve kültürel değeri olan hediyelikler de sergilenecek.

Tüm gün boyunca açık olacak festival alanına çeşitli yöresel eğlence ve şovlarda eşlik edecek.

 

 

 

 

 

FESTİVAL PROGRAMI

Tarih: 25 Mart 2018

 

08.30 Lale Tarlalarına Yürüyüş

10:00 Festival Açılışı - Stantların açılışı ve satışların başlaması

10:15 Açılış konuşmaları ve plaket takdimi

11:15 Stantların Gezilmesi – Doğa Yürüyüşü

11: 30 Grup Kurtuluş

12:00 Karadeniz Kültür Derneği folklor gösterisi

12:15 Kango Jumps

12:30 Kıbrıs Havaları Derneği

13:00 DJ Performans

14:00 Perkisyon Gösterisi

14:30 YDÜ Dans Grubu gösterisi

15:00 DJ performans

15:30 Grup Frekans

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER