SANATÇIYI "KAFASINI UÇURMAKLA" TEHDİT EDEN VEKİLE TEPKİ

SANATÇIYI "KAFASINI UÇURMAKLA" TEHDİT EDEN VEKİLE TEPKİ


ÖZGÜR YURTSEVERLER HAREKETİNDEN MİLLETVEKİLİ HİKMET DİB, ÜLKENİN SİYASİ VE EKONOMİK DURUMUNA DİKKATİ ÇEKMEK AMACIYLA "ÜLKE UÇTU" İSİMLİ ŞARKIYI SESLENDİREN SANATÇI RAGIP ALAME İÇİN "BUNUN KAFASININ UÇMASI GEREK" İFADESİNİ KULLANDI

Lübnan'da bir milletvekilinin, ülkenin siyasi ve ekonomik durumunu eleştiren şarkıcı Ragıp Alame'ye tehdit içerikli sözleri tepkilere neden oldu.

Cumhurbaşkanı MişelAvn'ın partisi Özgür Yurtseverler Hareketinden Milletvekili Hikmet Dib, önceki gün yerel bir televizyon kanalındaki konuşmasında, birkaç gün önce ülkenin siyasi ve ekonomik durumuna dikkat çekmek amacıyla "Ülke Uçtu" ismiyle albüm çıkaran sanatçı Ragıp Alame'yi sert bir dille eleştirdi.

Milletvekili Dib, söz konusu sanatçı için "Şu sorumsuzluk da ne böyle, ülke uçtu da ne demek oluyor? Bunun kafasının uçması gerek." ifadelerini kullandı.

Kendini tehdit eden vekile yanıt vermekte gecikmeyen sanatçı Alame, basına yaptığı açıklamada, Dib hakkında dava açmak için yola koyulduğunu belirtti.

Meclis Başkanı NebihBerri'ninMilletvekili Hikmet Dib'in dokunulmazlığının kaldırılması için Başsavcılığa ihbarda bulunduğunu aktaran Alame, Dib hakkında, öldürmeye teşvik suçlamasıyla dava açacağını belirtti. 

Alame, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda ise şunları kaydetti:

"Bu ülke senin olmadan önce benim idi. Ben, bütün Lübnan halkının gönlünde yer edinmiş bir sanatçıyım ve ismim yüzyıllarca kalacaktır. Ancak sana gelince Özgür Yurtseverler Hareketinin bir işaretiyle geçmişte kalırsın. Sana tavsiyem DEAŞ'a başvuruda bulun."

"Ülke Uçtu" isimli şarkının söz yazarı Nizar Francis ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hikmet Dib, kafamızı uçurmak istiyor. İlginç olan ise ifade özgürlüğü ve reformlar için büyük umutlar bağladığımız Cumhurbaşkanı MişelAvn'ın hareketine mensup birinin bizleri bir şarkıdan dolayı tehdit etmesidir." ifadelerini kullandı.,

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER