Koronavirüs aşısı kampanyası: Aşı olana döner bedava

Koronavirüs aşısı kampanyası: Aşı olana döner bedava

   Almanya'nın başkenti Berlin'de vatandaşların Koronavirüs (Covid-19) aşısı yaptırmalarını teşvik etmek amacıyla "ücretsiz döner kebap" kampanyası başlatıldı.
   Kentte ünlü bir kebap lokanta zincirinin yerel sağlık otoriteleriyle yaptığı anlaşma sonrası vatandaşlar, şehrin merkezi bölgelerinden Leopoldplatz Meydanı'nda randevu almadan ilk doz Koronavirüs aşısı yaptırarak ücretsiz döner kebap alabiliyor.
   Almanya'da bir hafta sürecek Covid-19 aşı kampanyasına kebap dükkanları, spor mağazaları ve Berlin Hayvanat Bahçesi de, vatandaşlara ücretsiz bilet ya da indirim kuponları vererek destek oluyor. Bu kampanyayla günde en az 300 kişiyi aşılamayı hedeflediklerini ifade eden Kaplan, "Eğer özel bir hastalığı yoksa herkes aşı olmalı. Bu bizim için de oldukça önemli. Ben kampanyaya sonuna kadar destek veriyorum" diye konuştu.
   Döner kebap Türkiye çıkışlı bir yiyecek olsa da Almanya'da yaşayan gurbetçi Türkler tarafından Avrupa'da oldukça popüler bir hale getirildi. Döner kebap şu anda Almanya'da fast-food olarak en çok tüketilen yiyeceklerin başında geliyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER