Alaska'da yetkililer, su samuru çetesini arıyor

Alaska'da yetkililer, su  samuru çetesini arıyor

   Alaska'nın Anchorage kentinde yetkililer, nedensiz yere yetişkinlere, çocuklara ve hatta köpeklere saldıran bir grup su samurunu arıyor.
   Eylül içinde üç saldırı kayıtlara geçerken, Alaska Balık ve Av Hayvanları Kurumu’ndan (ADFG) yetkililer, şehir sakinlerine "göl ve nehir kenarlarında dikkatli olmalarını" tavsiye etti.
   Hayvanların insanların üzerine atladığı ve ısırdığı bildirildi. 9 yaşındaki Ayden Fernandez de o ısırıkların mağduru oldu. Kardeşiyle birlikte ördek havuzunda 4 su samurunu videoya çektiği sırada Fernandez, gruptan ayrılan bir hayvanın saldırısına uğradı. Hayvandan kaçtığı sırada tökezleyip düşünce su samuru küçük çocuğun üzerine atladı.
   Fernandez’in annesi, Anchorage Daily News’e yaptığı açıklamada, uyluk kemiğinde ve bacaklarında diş izleri, ayağında da delik olduğunu söyledi. Acil servise kaldırılan çocuğa kuduz aşısı yapıldığı aktarıldı. Yetkililere göre bir diğer saldırıda su samuru, köpeğini korumaya çalışan bir kadını ısırdı. Üçüncü saldırıda ise birden fazla hayvanın saldırdığı olayın mağduru bir başka köpek oldu. Saldırılardan hangi su samurlarının sorumlu olduğu henüz tespit edilemedi. ADFG'de görevli biyolog David Battle ise saldırıların ardında yalnızca bir grubun olduğunu söylüyor.
   "Saldırı olaylarına genellikle 4 ya da 5 su samuru katılıyor gibi görünüyor" diyen Battle, "Su samurlarında bu davranış nadir görülüyor" ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER