Demokrat Parti (DP), bugün “Özel Sektörü Güçlendirme Zirvesi” düzenledi.  DP Sosyal Sorumluluk Komitesi'nin Lefkoşa Concorde Otel’de düzenlediği etkinlik saat 9.00’da başladı.

Dp Zirve 6

Etkinliğe, turizm, eğitim, bankacılık ve finans, tarım ve hayvancılık, sanayi, ihracat ve dış ticaret, inşaat ve emlak gibi sektörlerin temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Dp Zirve 7

Cuma gününe kadar yer yer sağanak yağış bekleniyor Cuma gününe kadar yer yer sağanak yağış bekleniyor

Özel sektörün sorunları ve sektörün güçlendirilmesi adına gerekli yol haritasının belirlenmesinin hedeflendiği etkinliğin ardından Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı ve DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Ükenin yükünü çeken ve ekonomiye katma değer katan özel sektör temsilcilerine desteklerinden dolayı teşekkür eden Ataoğlu, "Ülke hepimizin. Biz de neler yapabiliriz, özel sektörü devletle nasıl buluştururuz ve gençlerin sektöre katkısını nasıl sağlayabiliriz amacıyla çalışmalar yapıyoruz" dedi. 

Whatsapp Image 2024 05 09 At 20.02.25

"Amacımız gençlerimizi ülke ekonomisine katmak ve geleceğe sahip çıkmak"

Partiye ve bakanlığa iş talepleri geldiğinde ülkede bulunan özel sektörlere yönlendirdiklerini ancak genelde devletten iş talep edildiğini ifade eden Ataoğlu, tüm bunları değerlendirip, bu zirve kararını aldıklarını belirtti. Ataoğlu, "Turizmin önemini özellikle kendi insanımıza anlatılması ve gençlerin ülkeye her alanda sahip çıkmasının sağlanmasına yönelik adımlar atmayı hedefliyoruz" dedi. Ataoğlu, amaçlarının gençleri ülke ekonomisine katmak ve geleceğe sahip çıkmak olduğuna işaret ederek, bu zirve ile kendilerine bir yol haritasını oluşturmayı hedeflediklerine dikkat çekti.

Ataoğlu, şöyle devam etti:

"Gençlerin sosyal medyada eleştiri yerine, işe girip, sorumluluk sahibi olması ve ülkeye katkı sağlamasını diliyorum. Herkesten memleket gailesi bekliyoruz.

Zirvenin düzenlenmesinde emeği geçen, katkı sağlayan ve katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum."

Etkinlikte, katılımcılara, katkılarından dolayı teşekkür belgesi verildi.

Dp Zirve 2

Dp Zirve 3

Dp Zirve 8