Diyarbakır ve Mardin'de yangın: 5 kişi hayatını kaybetti

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki ekili alanlarda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın sonucu Diyarbakır'da 3, Mardin'de 2 kişi hayatını kaybetti.

North Cyprus UK Yönetici2
North Cyprus UK Yönetici2
Editör
Yayınlanma
2 Dk Okunma Süresi

X hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Diyarbakır'da 11, Mardin'de 18 kişinin yaralandığını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise "10’u ağır 44 kişi yangından etkilendi" dedi.

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, ilde hayatını kaybedenlerden ikisinin, otların içinde kalan çobanlar olduğunu söyledi.

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, ilde yangın sonucu yaralananların Diyarbakır ve Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edildiklerini açıkladı.

@vanbuyuksehirbb

KAYNAK,@VANBUYUKSEHIRBB

Halkların Demokratik Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, yangın yayılırken havadan müdahale talep etti.

Acil çağrı yaptıklarını vurgulayan eş başkanlar, "Saatlerdir süren yangına karadan müdahaleler yetersiz kalmaktadır. Çok acil olarak havadan müdahale gerçekleştirilmelidir. Gerekirse uluslararası destek alınarak yangının yayılmasının önüne bir an önce geçilmelidir" dedi.

Sosyal medya platformu X'te #YangınBölgesineAcilHelikopter tagi TT oldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yangına müdahale için kriz masası kurdu.

Çevre Dairesi, plastik denetimlerini sürdürüyor Çevre Dairesi, plastik denetimlerini sürdürüyor

Yangın bölgesine giden Büyükşehir Eş Başkanları Ayşe Serra Bucak Küçük ve Doğan Hatun, incelemelerinin ardından hastanede tedavileri süren yaralıları ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yangının tamamen kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Editör: North Cyprus UK Yönetici2
Editör Hakkında
Yorumlar
KKTC nöbetçi eczaneleri