CTP Milletvekili Doğuş Derya, yaptığı güncel konuşmada, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katıldığı bir programdaki “Rum mallarının kamulaştırıldığına” yönelik açıklamasını eleştirerek, bunun “hukuksuzluğun gerçek olarak sunulması” olduğunu savundu. 

Derya, yaklaşık 200 yıldan beridir, yolsuzluk düzeni ve hukuk düzenini ayıran 3 temel unsurun, “cinayet yasağı”, “ensest yasağı” ve “özel mülkiyetin kutsallığı” olduğunu kaydederek, özel mülkiyetin hiçbir şekilde gasp edilemeyeceğini söyledi. 

 6 yıl önce, “Afrika gazetesinin taşlandığı, Cumhurbaşkanı’nın linçe maruz kaldığı ve bazı kişilerin dama çıkarak Meclis’i aşağıladığı” 22 Ocak tarihinin bir milat ve sembolik bir gün olduğunu öne süren Derya, söz konusu düzenin o günden beri katmerlenerek bugüne geldiğini savundu. 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’ya yönelik bazı iddialara değinen  Derya, bu iddialara yönelik sorular yönelterek, Bakan’dan yanıt talep etti. 

Derya, ülkede haftada 60-70 trafik kazası olduğuna dikkat çekerek, bu konunun bir Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı’nın “istifa nedeni” bile olabileceğini kaydetti. Derya, buna rağmen, Bakan’ın “mal alım-satım konularıyla ilgilendiğini” söyledi.

Ülkede mülkiyetlerle ilgili büyük sıkıntılar yaşanırken, “hükümetin icraatlarının mülkiyet üzerinden kazanç sağlamaya yönelik olmaya devam ettiğini” öne süren Milletvekili Derya, hükümeti “çıkar hükümeti” olarak nitelendirdi. 

UBP Milletvekili Küçük: Hocalı katliamını modern dünya sadece izledi UBP Milletvekili Küçük: Hocalı katliamını modern dünya sadece izledi

Dördüncü kuvvet olarak bazı şeyleri ifşa etmeye çalışan basın ve yurttaş gazeteciliğinin engellenmeye çalışıldığını da savunan Derya, “Hakikati söylediği için sindirilmeye çalışan insanların yalnız bırakmayın. Yolsuzlukla mücadelenin yolu hakikate sahip çıkmaktır” dedi. http://1